U15: V těžkém utkání s Jabloncem starší žáci uspěli

2:0

(0:0)

9. kolo, Česká liga žáků U15 B 2016/17

FK Jablonec

Sestava domácí: Štefan – Šátek, Noll, Kozojed, Kočí – Křenek (50. Kleček), Neruda, Hypius (35. Mareš) – Kytka (35. Helík), Novotný J. (35. Hudec), Peřina (35. Novotný A.).

• Branky: 50. Novotný A. (Neruda), 70. Kozojed (Šátek).
Od začátku to byl tým Dukly, kdo udával tempo hry a měl míč častěji na svých kopačkách. Jablonec se soustředil na bránění a rychlé protiútoky. Dlouho bezbrankový stav a v podstatě celé utkání nakonec rozhodla dalekonosná střela Adama Novotného. V závěru naše vítězství 2:0 potvrdil hlavou Jan Kozojed.

Pavel Sedláček: "Za velkého vedra jsme v Ruzyni přivítali tým Jabloneckých. Od začátku jsme hráli velmi koncentrovaně a s velkým úsilím. Drželi jsme míč a kontrolovali hru, nicméně se nám nedařila finální fáze hry a nedokázali jsme se dostat přes jablonecký blok do častějšího zakončení. Chyběl tlak do brány a větší pestrost hry. Ve druhém poločase jsme pokračovali v pozorné a trpělivé hře a odměnou nám byl úvodní gól utkání. V závěru, kdy oběma týmům rychle docházely síly, jsme dokázali ještě v poslední minutě potvrdit vítězství a zaslouženě zvítězit v poměru 2:0. Velká pochvala všem klukům za výkon na hranici možností v extrémním horku, kdy jsme hráli po náročném turnaji v Příbrami a poděkování i rodičům za tradiční skvělé povzbuzování. Těšíme se na závěrečné kolo soutěže, které odehrajeme ve čtvrtek v Liberci."