První venkovní výhra, Baník jsme porazili 2:1

FC Baník Ostrava

21. kolo, HET liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný – Hlinka, Jirásek (46. Diop) – Fillo, R. Hrubý (72. Poznar), De Azevedo – Baroš (C).

Sestava hosté: Rada (C) – Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič – Brandner (90+4. Douděra), Holík (79. Hanousek), Bilovský – Schranz (73. Preisler), Holenda, Podaný.

• Branky: 90+1. Baroš (Pazdera) – 39. Brandner, 67. Kušnír (Schranz) Karty: 53. Procházka, 62. De Azevedo, 63. Baroš – 71. Bezpalec
  • Diváci: 3916
Snad už naposled udeřila zima ve 21. kole, které odehrála Dukla v Ostravě. Pro Duklu ale bylo ochlazení vítězné, z Baníku totiž vezeme tři body za výhru 2:1. Je to náš první plný venkovní bodový zisk v sezoně.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Hynek: „Viděl jsem celý zápas vyrovnanou hru na obě strany. Bylo velké množství šancí, my jsme v nich byli přesnější. Jsem rád, že kluci po 3 nevydařených zápasech a skvělých 14 dnech v tréninku, za což je musím pochválit, předvedli dnes výkon, který nám přinesl vítězství a 3 body. Výborně pracovali a udělali všechno, co jsme udělat chtěli. Před brankou na 2:1 jsme to mohli vyřešit líp a třeba bychom to až do konce zvládli bez inkasování a nebylo by to v závěru takové drama, ale samozřejmě jsme spokojeni. Vítězstvím ale nic nekončí, musíme pracovat dál, abychom z toho pásma sestupu co nejdříve odjeli.“

Foto zdroj: FCB