Na závěr přípravy cenná výhra nad Norwichem

20.07.2016, 18:00
Kumberg, Rakousko

Norwich City FC

Přípravná utkání 2016/17

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Rudd – Thompson (46. Godfrey), Bennett, Bassong, Toffolo – Tettey, Dorrans – Ja. Murphy, Maddison, Jo. Murphy – van Wolfswinkel (83. Ashley-Seal)
Náhradníci: Ruddy, Ramsay, Grant, Middleton.

Sestava hosté: Hroššo (46. Rada) - Kušnír (60. Miloševič), Štetina, Šimůnek, Podaný (60. Preisler) - Čajič (65. Olayinka), Považanec, Hanousek - Néstor (80. Kovaľ), Beauguel, Jeslínek (60. Tetour).

• Branky: 88. Murphy – 28. Čajič, 66. Néstor, 89. Olayinka.
Fotbalisté Dukly získali velmi cenný skalp anglického Norwiche. O první gól zápasu se postaral Čajič a ve druhé půli se k němu připojili ještě Néstor a Olayinka. Dukla si tak připsala naprosto zasloužené vítězství.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Šilhavý: „ S takovýmto soupeřem, který sice spadl z Premier League, ale sílu má stále velkou, dnešní výsledek opravdu těší. Pro kluky i pro nás je to obrovská motivace do další práce. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na jejich rychlost a důraz, ale poté jsme srovnali krok a myslím, že jsme jim byli rovnocenným soupeřem. V určitých pasážích jsme Norwich dokonce přehrávali. Byli jsme dnes produktivní, byť jsme si to v závěru zkomplikovali kontaktní brankou, ale hned z protiútoku po rohovém kopu jsme dokázali vítězství potvrdit. Musím kluky opravdu pochválit, myslím si, že to dnes byl výkon, který by snesl určité přísnější parametry. Chyby tam dnes také byly a ty si samozřejmě rozebereme, ale byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem.“

„Kdybych měl nějakým způsobem zhodnotit celou naší přípravu, tak ze začátku to bylo hodně o vzájemném poznávání. Myslím, že bylo dobře, že jsme s kluky trávili hodně času společně v Roudnici, což bylo super. Všichni pracovali celkově dobře. Snažili jsme se zařazovat hráče, kteří přišli. Celé to vyústilo zde v Rakousku na soustředění, kde jsme odehráli dle mého názoru dva zápasy s velmi kvalitními soupeři. Tím nechci snižovat kvality maďarské Soproni, ale přece jen se jednalo o průměrnější tým než zbylé dva. V tomto zmiňovaném utkání dostali příležitost hráči, kteří toho tolik neodehráli, šlo především o mladší hráče. Byť nám zpočátku soustředění zde v Rakousku pršelo, tak nám to nijak výrazně plány nenarušilo. Věřím, že nás zdejší krásné prostředí nabije do ligových bojů.“