f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Chemnitzer 2:0
PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Dukla zvítězila na Chemnitzem 2:0.

16. 7. 2017 | Redakce

Dukla zvítězila na Chemnitzem 2:0.K poslednímu utkání v rámci německého soustředění cestovala Dukla do saského Chemnitzeru. Před 2397 diváky předvedla dobrý výkon a zaslouženě zvítězila. O góly se postarali Preisler s Mustedanagičem.

PU, neděle 16. 7. 2017, 14:00, Chemnitz Arena
ChemnitzerChemnitzer

Dukla Praha: Rada (46. Hruška) – Kušnír (73. Djuranovič), Jiránek (46. Bezpalec), Ostojič, Preisler– Brejcha (46. Tetour), Hanousek, Bilovský (46. Mustedanagič) – Vlček (46. Brandner), Holenda (80. Dancák), Kovaľ (68. Podaný).
Branky: 45. Preisler, 57. Mustedanagič

První větší příležitost si po čtvrt hodině vypracovali domácí, když po centru zprava hlavičkoval jeden z nabíhajících hráčů zcela osamocený, ale gólman Rada pohotovým zákrokem nepustil míč za svá záda. Dukelský gólman se převedl i o chvíli později, když dokázal srazit do boční sítě střelu z bezprostřední blízkosti. Holendův pokus schoval po půlhodině hry gólman Kunz ve svém košíku. Neměnným skóre nezahýbala ani střela zpoza šestnáctky v podání Marka Hanouska. Několik minut před koncem poločasu zahrávali hosté přímý kop ze zajímavé pozice. Dominik Preisler kroutil svou střelu pod břevno, k úspěchu mu chyběl přibližně metr. O několik desítek vteřin později byl domácí brankář donucen vyškrábnout Kušnírovu hlavičku nad svou bránu. Do kabin šel přeci jen spokojenější pražský celek. DOMINIK PREISLER zužitkoval Holendovu přihrávku a uklidil míč nechytatelně ke vzdálenější tyči.

V 57. minutě přidal po krásné akci druhý gól ZINEDIN MUSTEDANAGIČ. Kovaľ přihrával uvnitř pokutového území pod sebe na Holendu, ten míč chytře přenechal bosenskému střelci, který jej s chladnou hlavou poslal do sítě. Nechybělo mnoho a Holenda mohl přidat třetí gól nůžkami, avšak do cesty se jeho střele postavil jeden z obránců. Na opačné straně pálili modří těsně mimo. Velkou příležitost ke snížení měli hráči z Chemnitzeru v poslední desetiminutovce. Jeden z nich unikl ofsajdové pasti, udělal kličku vyběhnuvšímu Hruškovi, ale míč z brankové čáry ještě stihl vykopnout Bezpalec. Následnou dorážku zlikvidoval dukelský gólman. Slovenský brankář se zaskvěl i o minutu později, kdy dokonce zneškodnil pokutový kop.

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET