Bohemians 1905

1:2

(1:0)

21. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

Sestava domácí: Berkovec – P. Buchta, Krch (K), Šmíd – Dostál, Hubínek, Jirásek (70. Jindříšek), Havel – Mašek, Markovič (78. Kabaev), Kuchta (59. Bartek).

Sestava hosté: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Hanousek (K), Bezpalec (85. Smejkal), Tetour - Miloševič (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka).

• Branky: 1. Markovič - 54. Holenda, 81. Bezpalec.
    ŽK: 17. Hanousek, 27. Bezpalec, 71. Podaný.
    Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch.
  • Diváci: 4202
Rychlý gól a vítězství po 26 letech. I takový byl zápas Dukly s Bohemians. Rychlou branku Markoviče, která padla netradičně už ve 28. vteřině, vystřídaly dvě trefy Dukly ve druhém poločase. Autory branek byl Jan Holenda a Michal Bezpalec. Dukla tak zvítězila 2:1 a z Ďolíčku si odváží plný počet bodů po dlouhých šestadvaceti letech.

Jaroslav Hynek: „Bohemku jsem viděl v zápase asi ze všech našich soupeřů nejčastěji a musím říct, že se mi jejich nátlaková hra líbí. Snažili jsme se na to hráče připravit, ale nakonec jsme zjistili, že se nám to nepodařilo. Bohemka nám dala v první minutě gól, byla aktivní a prvních 25 minut na nás vytvářela takový tlak, že jsme se nedostali k vlastní hře. Ale na druhou stranu až na tu branku v první minutě si během prvního poločasu nevytvořila téměř nic a my jsme v té třetí třetině první půle byli daleko nebezpečnější. Předpokládali jsme, že vzhledem k vytížení Bohemky tento týden, jim ve druhém poločase dojdou síly a to se potvrdilo. Dokázali jsme toho využít, začali jsme být daleko přesnější a výsledkem byly dvě branky a Bohemka měla už jen jednu příležitost. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili.“

Miroslav Koubek: „Dneska jsme věřili, že to zvládneme, ale nepodařilo se, takže to je velké zklamání. Zápas jsme začali dobře, takových 25 minut jsme byli lepším mužstvem. Škoda že jsme této dobré hry nevyužili alespoň ještě k jedné brance, potom by to pro nás bylo příznivější. Kolem 30. minuty jsme začali být pozdě u druhých balónů, začali jsme prohrávat souboje hlavně ve středu hřiště a Dukla šla do herního tlaku. V závěru půle nás podržel Berkovec, to bylo vyústění té ztráty půdy pod nohama. Dukla měla ty dorážky, ale my jsme to přežili.

Druhou půli jsme začali ne úplně špatně, ale ta zvyšující se únava vyústila ve zbytečné ztráty míče. Nazval bych to, že nám začal plavat střed hřiště. Dukla potom hrála do protiútoku takový jednoduchý, běhavý fotbal. Nejdříve tam Johny nešťastně strčil nohu a tečoval balon a pak nezvládneme standardku. Už jsme neměli tu kvalitu té předfinální fáze a o té finální se nedá mluvit vůbec. Dukla byla druhý poločas efektivní, ale že by si toho tolik vytvořila, to zase ne.“