4:0

(2:0)

15. kolo, Synot liga 2015/16

FK Teplice

Sestava domácí: F. Rada (K) – Jurendič, Jeřábek, Gorkšs, Miloševič – Čajič, Považanec, Mareš (86. Preisler) – Berger, Krmenčík (71. Beauguel), Přikryl (83. Daniel Tetour).

Sestava hosté: Slavík – Dressler, Lüftner, Matula, Krob – Hora (72. Kodeš), Breite, Ljevakovič, Vachoušek (K) (82. Česlák), Fillo – Kapolongo (46. Vondrášek).

• Branky: 45. a 89. Gorkšs, 40. Čajič, 74. Přikryl (Považanec).
    ŽK: 23. Jeřábek, 55. Mareš, 70. Krmenčík – 67. Krob.
    Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Kubr.
  • Diváci: 1132
Ve velmi ofenzivně laděném utkání Dukla zvítězila jasně 4:0. Celé utkání měli domácí jasnou převahu a gólů v síti soupeře mohlo být i více, nebýt dobrého výkonu hostujícího brankáře Slavíka. Za tým z Julisky se dvakrát trefil Kaspars Gorkšs a po jednom přesném zásahu přidali Tomáš Přikryl a Aldin Čajič.

David Vavruška: „My jsme vydrželi hrát to, co jsme chtěli necelých 40 minut. Myslím, že tam bylo dostatek situací do té doby, dokud jsme měli hru pod kontrolou. Na Duklu jsme byli dobře připravení, měli jsme vstřelit branku. Myslím, že první gól by řešil spoustu věcí. Bohužel to vyřešil i na druhé straně a trošičku mě mrzí, že po tom góle jsme dostali hned druhý, že jsme první poločas nedotáhli jen do toho jednobrankového manka. Druhou půli jsme už hráli naivně, i když jsme na to byli připravovaní. Chtěli jsme to hrát trochu jinak, ztráceli jsme velké množství míčů a dovolili jsme soupeři spoustu brejků. A to ještě Dukla spoustu těch šancí nevyřešila správně, jinak by to bylo ještě horší.“

Luboš Kozel: „Po posledních výsledcích, a většinou trápení, vyšel dnešní zápas výsledkově v náš prospěch. Víme, že Teplice hrají ofenzivně a to nám vyhovuje. Vstup do utkání byl z naší strany slušný, měli jsme hned dvě gólové šance, které jsme ale neproměnili. Pak nastala taková 20 minutová pasáž, kdy nás Teplice napadaly a nám to dělalo obrovské problémy. Nedovolily nám rozehrát a z dlouhých míčů jsme dobíhali jen malé procento balónů a dostávali jsme se pod tlak. Dvakrát nás podržel Filip Rada, takže jsme to přežili bez obdržení branky. Pak jsme šli do jednoho z dalších protiútoku, kde si to Aldin Čajič dobře narazil a krásnou střelou nás dostal do vedení. Díky pohodě, která zavládla, jsme si pomohli standardkou v závěru prvního poločasu a zvýšili na 2:0. Druhý poločas už byl z naší strany velmi dobrý. Byli jsme nebezpeční, po každém zisku míče jsme chodili nahoru. Chyběla tomu sice brzčí pojistka na 3:0, ale nakonec jsme se jí dočkali a v závěru ze standardky dal Kaspars svůj druhý gól na konečných 4:0.“