f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Jablonec 1:0
PORTRÉTY Z JULISKYPeter Olayinka

Domácí výhra nad Jabloncem

11. 3. 2017 | Redakce

Domácí výhra nad JabloncemDukla potvrdila, že se jí na Jablonec dlouhodobě daří. Domácí vítězství je prvním od loňského září, není tedy třeba dodávat, že je skutečně důležité. Jablonec se za celý zápas nepropracoval k výraznější brankové příležitosti a tak body naprosto spravedlivě zůstávají na Juslice.

20. kolo, sobota 11. 3. 2017, 15:00, Juliska | Zápas ON-LINE
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
FK JablonecFK Jablonec

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Štetina, Šimůnek, Podaný – Bezpalec (82. Smejkal), Marek Hanousek (K), Mustedanagič (69. Brejcha) – Brandner (63. Kušnír), Holenda, Olayinka.
FK Jablonec: Valeš – V. Kubista, Pernica, Beneš (K), Zelený – Pospíšil (46. Trávník), Jiráček – Masopust, Považanec (80. Mehanovič), Matěj Hanousek – Zreľák (65. Mihálik).
Branky: 2. Mustedanagič
ŽK: 19. Mustedanagič – 67. Považanec
Rozhodčí: Matějček – Paták, Pelikán

Běžela teprve druhá minuta utkání, když gólman Valeš neudržel v rukavicích centr zprava a upustil jej přímo k nohám ZINEDINA MUSTEDANAGIČE, který už měl velmi snadnou úlohu a do odkryté brány bez problémů zakončil. O chvíli později byl Hrubeš překonán podruhé, tentokrát po střele Brandnera. Avšak kvůli zdvihnutému praporku pomezního se žádná domácí radost nekonala. Druhý gól visel ve vzduchu hned o minutu později, kdy došlo k závaru na hranici malého vápna, který však hostující obrana dokázala zažehnat. Mladý bosenský záložník byl v utkání hodně vidět. Rána zpoza pokutového území jeho slabší pravou nohou proletěla těsně vedle vzdálenější tyče Valešovy brány.

Druhá půle začala zostra. Na Olayinkův nebezpečný centr z pravé strany si do akrobatické pozice naskočil Brandner, ale zamířit mezi tři tyče se mu nepodařilo. Během dalších minut stříleli Olayinka s Mustedanagičem mimo Valešovu bránu. Obdobně dopadla i střela Miloševiče, kterou srazil jeden z hráčů v zeleném na rohový kop. Jako přes kopírák vyzněla i šance Olayinky ze 74. minuty. Během celého utkání měla Dukla herní převahu, ze které plynulo velké množství pološancí a závarů uvnitř jablonecké šestnáctky. Ojedinělou příležitost k ohrožení dukelské brány měli hosté v 83. minutě, když Mihálik pálil tvrdě ale nepřesně. Domácí hráči nepustili Jablonec ani v závěru zápasu do jakéhokoliv tlaku a tak si důležité vítězství zkušeně pohlídali.

Zdeněk Klucký: „Bohužel jsme si po naší dvojchybě, chybě obránce a chybě brankáře, nechali vstřelit branku. Dlouho nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali, směrem dopředu jsme v první půli téměř nic nevytvořili. O poločase jsme si vše vyříkali. Ve druhé půli jsme se trochu zlepšili, ale stejně je na naší hře cítit, že nám chybí Martin Doležal, který je po operaci kolene. Zatím, co tam střídáme hráče, nedostáváme se lehce do šancí. Musíme pracovat na dalších variantách směrem dopředu. Zkoušeli jsme tam Mihálika, nebylo to ono, zkoušeli jsme Zreľáka, taky ještě není rozehraný. Další útočníky nemáme, takže se nad tím musíme zamyslet a pokračovat dál. Pro diváky to asi nebylo nejhezčí utkání, ani na jedné straně nebyla žádná vyložená šance. Nicméně skončilo to 1:0 po naší chybě, domácí asi vyhráli zaslouženě.“

Jaroslav Hynek: „Do utkání jsme vstoupili s tím, že chceme více riskovat, že šance nemusí být perfektně připravené, že to do vápna chceme dostat dříve, i když to bude za cenu nepřesnosti. Máme zvládnuté založení hry, přechod středního pásma, ale ve finální fázi nám chybí takový ten „timeing“. Na začátku utkání se nám to dařilo, padla i jediná branka zápasu. Stejné to bylo i na začátku druhého poločasu, kdy hra vypadala, jak jsme si přáli. Ale ve zbytku jak prvního, tak druhého poločasu, bylo na klucích vidět, že výsledek je hodně důležitý. Začali se kupit nepřesnosti a nedokázali jsme úplně hrát, jak jsme zvyklí a jak umíme. Zápas dopadl vítězně, což je pro nás důležité a jsme se třemi body spokojeni.“

Carbounion Bohemia Adidas ePojisteni.cz Alsamisport
Fides Carbosped Sportprogres NH Prague