PORTRÉTY Z JULISKYFrederik Bilovský

Dukla doma přejela Mladou Boleslav 4:1

24. 11. 2017 | Redakce

Dukla doma přejela Mladou Boleslav 4:1Dukla v domácím prostředí nadělovala o měsíc dříve, než bývá vzhledem k blížícím se vánočním svátkům běžné. Mladá Boleslav odjížděla z Julisky s porážkou 1:4, o kterou se svými góly zasloužili dvojnásobný střelec Djuranovič a Holenda s Podaným.

15. kolo, pátek 24. 11. 2017, 17:30, Juliska | Zápas ON-LINE
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holenda, Tetour – Miloševič (79. Preisler), Djuranovič (71. Brandner), Schranz (77. Holík).
FK Mladá Boleslav: K. Aghajev – Pauschek, Stronati, Magera (C), Fleišman – J. Rada, Takács (67. Mareš) – Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Fabián (71. Komličenko) – Přikryl.
Branky: 3. Podaný, 5. Djuranovič, 50. Holenda, 70. Djuranovič – 26. Přikryl.
ŽK: 76. Podaný – 52. J. Rada, 90. Mareš.
Rozhodčí: Julínek – Blažej, Pospíšil

Kdo se v páteční podvečer zpozdil, nestihl úvodní smršť, kterou pro hosty z Mladé Boleslavi přichystali domácí fotbalisté. Hned po třech minutách hry se k rozehrání standardní situace postavil JAKUB PODANÝ a tak jak je mu to vlastní, zakroutil levou nohou míč přes zeď až za záda plachtícího Aghajeva. A to ještě nebylo vše. V 5. minutě vyslal Holenda svou přihrávkou kupředu UROŠE DJURANOVIČE, který pláchl mladoboleslavským obráncům a prostřelil hostujícího gólmana. Kdo si myslel, že po druhé brance se utkání zklidní, byl na omylu. O pár minut později napřáhl Holenda ke střele z úhlu a hostující brankář jen s vypětím všech sil vytěsnil jeho nebezpečnou střelu na rohový kop. Opařená Boleslav se poprvé připomněla ve 14. minutě, kdy Mingazov zakončením přes hlavu trefil břevno Radovy brány. Domácí brankář byl opět v permanenci, když se do míče z první opřel Přikryl, Rada tak musel vytáhnout efektní zákrok. Exsparťanský hráč si spravil chuť ve 26. minutě, kdy vystihl nedůraznou rozehrávku domácího týmu a následně překonal i Filipa Radu. Další příležitost ke skórování si vytvořil Pauschek, který se kličkou zbavil bránícího hráče a poté svůj pokus mířil na bližší tyč, kterou si však dukelský gólman pohlídal a míč vyrazil.

Pět minut po změně stran navýšil dukelské vedení JAN HOLENDA, když se odhodlal ke střele z 25 metrů. Míč těsně před Aghajevem ještě skočil, ten nestačil včas zareagovat a nezvládl vytěsnit míč mimo tři tyče. Hra ve druhém poločase byla o poznání klidnější než v prvním dějství. Dukla kontrolovala hru s míčem na svých kopačkách a hlídala si nabyté vedení. V 70. minutě byl na konci postupného útoku Holenda, který se prodral po pravé straně do pokutového území. Jeho střelu ještě dokázal hostující brankář vyrazit, ale na dorážku UROŠE DJURANOVIČE již nestačil. Černohorský útočník tak zaznamenal svou druhou branku v zápase. O poslední možnou úpravu skóre se čtyři minuty před koncem snažil Komličenko, ale tvrdou ranou vysoko přestřelil. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost a připsala si do tabulky další domácí vítězství.

Jaroslav Hynek: „Zápas se hodnotí hezky. Snový start, kdy to po deseti minutách bylo 2:0, na druhou stranu když dáte dvě branky tak brzo, nevíte, jak na to tým zareaguje. My jsme ustoupili od toho, co jsme chtěli, výsledkem byla branka na 2:1. Od tohoto momentu byla celkově lepší Boleslav, my jsme přestáli tři situace, které mohly výsledek i otočit. Jít ale do poločasu s výsledkem 2:1 je malinko lepší než za stavu 2:0, celkově vás to víc směřuje ke koncentraci. Nás uklidnila naše třetí branka, pak jsme byli přesnější, hráli jsme, co jsme si řekli, odměnilo nás to navíc čtvrtou brankou a skvělým vítězstvím. Díky vstupu do zápasu a dobrému druhému poločasu jsme si ho zasloužili.“