f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Mladá Boleslav 1:2
PORTRÉTY Z JULISKYGünter Bittengel

Utkání s Mladou Boleslaví Dukla nešťastně prohrála

7. 4. 2017 | Redakce

Utkání s Mladou Boleslaví Dukla nešťastně prohrálaDukla vstoupila do utkání velmi dobře a ze své herní převahy si vytvořila několik šancí, které však nedokázala proměnit v gól. Boleslav na to odpověděla klasickým "šatňákem". Domácí vyrovnali ihned po změně stran zásluhou Olayinky, ale naneštěstí si o několik minut později srazil míč do vlastní sítě Podaný a tak hosté získali všechny 3 body.

23. kolo, pátek 7. 4. 2017, 18:00, Juliska
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec (64. Smejkal), Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (46. Juroška) – Miloševič (76. Edmond), Holenda, Olayinka.
Mladá Boleslav: Vejmola – Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – M. Vukadinovič, Matějovský (C) (85. Da Silva), Mareš (64. Keresteš) – Železník (77. Mebrahtu).
Branky: 49. Olayinka (Podaný) – 45. Železník (Jánoš), 57. Podaný (Železník) (vla.).
ŽK: 81. Podaný, 87. Juroška – 26. Mareš, 50. M. Vukadinovič, 82. Jánoš.
Rozhodčí: Severýn – Moláček, Nádvorník.

Uplynulo čtrnáct minut hry, když Holenda pronikl do pokutového území a svojí dělovkou div, že nepřepůlil vzdálenější tyč mladoboleslavské brány. Na další zajímavý moment čekali diváci na Julisce jen několik minut. Gólmanu Vejmolovi vypadl z rukavic Olayinkův centr zprava, následně však svoji chybu napravil a nebezpečí zažehnal. Dukla od začátku diktovala tempo hry a především ve středu hřiště soupeře přehrávala. Hosté poprvé prověřili Radu v 25. minutě střelou zpoza vápna. Dukelskému brankáři ale velké vrásky nenadělali. O chvíli později mířil v dobré pozici Olayinka po Miloševičově centru mimo tři tyče. V nastaveném čase první půle se hosté dostali do vedení. Lukáš Železník si naskočil na centr zleva a hlavou překonal Radu.

Dukla s odpovědí přispěchala hned po změně stran. Na parádní Juroškův centr od rohového praporku si naběhl PETER OLAYINKA a hlavou nedal Vejmolovi šanci zasáhnout. Boleslavští se vrátili do vedení v 54. minutě. Železník napálil po rohovém kopu míč směrem na bránu. Jeho ostrou střelu si bohužel za záda vlastního gólmana srazil Jakub Podaný. V 73. minutě hlavičkoval Miloševič v pádu těsně nad břevno. Druhý vlastní gól v zápase málem padl i do hostující brány. Podaného střílený centr z přímého kopu si na vlastního gólmana tečoval jeden z hráčů v bílém. Přímý kop z ideální pozice poslal nad břevno v 83. minutě opět tradiční exekutor podobných standardek, Podaný. V závěru ještě trefil tyč střídající Golgol v situaci, kdy Rada byl již vyběhnutý, aby podpořil závěrečný tlak.

Martin Svědík: „Do utkání jsme nevstoupili moc dobře. Prvních 15 minut jsme byli nepřesní a prohrávali souboje ve středu pole. Postupem času jsme to ale zlepšili, sbírali jsme druhé míče a minimalizovali ztráty, byli jsme přesnější a vytvářeli jsme si i příležitosti i když ne úplně gólové. Hlavně jsme zjednodušili hru v křídelních stranách, což se nám vyplatilo v závěru poločasu, kdy jsme to korunovali centrem ze strany, otočením těžiště hry a gólem Železníka. Druhý poločas byl vyrovnaný. Nejprve jsme dostali zbytečný gól ze standardky, kdy jsme nepohlídali osobní bránění. Bylo pozitivní, že jsme na to reagovali tlakem, standardní situací a gólem po ní. Pak už bylo vidět, že jsme měli náročný týden, projevilo se tam trošku úterní utkání. Už to spíš bylo držení výsledku než z naší strany konstruktivní fotbal.“

Jaroslav Hynek: „Co říct k takovému prohranému zápasu. Vstoupili jsme do něj tak, jak jsme chtěli. Příprava na soupeře se v prvních 20 minutách perfektně zobrazila a měli jsme ji víc využít gólově. Šance tam na to byly a kdybychom branku dali, mohli jsme na soupeře daleko lépe přitlačit. Pak jsme začali zbytečně moc kazit, měli jsme méně odražených míčů, tak abychom mohli pokračovat ve své nátlakové hře, zápas se více vyrovnal, což soupeř korunoval brankou v poslední minutě poločasu. Začátek druhé půle byl skvělý, vyrovnali jsme a navázali na hru z prvních 20 minut a šli jsme za tím, abychom zápas otočili. Ale po takové souhře některých věcí kolem pokutového území jsme si dali vlastní gól. Jinak soupeř prakticky neměl, s výjimkou závěru utkání, vůbec nic. My jsme naopak šli za vyrovnáním, příležitosti jsme si na to vytvořili. Nicméně se nám gól dát nepodařilo a soupeř si odváží tři body a vítězství.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET