FK Mladá Boleslav

0:1

(0:0)

1. kolo, Starší žáci U15 2014/15

Sestava hosté: Nosek, Bohdan (35. Popovič), Studnička, Novák, Rattay (35. Fyman), Trávníček (35. Drozd), Švihálek, Soukup, Ferreira (40. Houha), Pelc, Rogers (35. Kadlec).

Pavel Papež: „K prvnímu utkání nadstavbové části žákovské ligy jsme zavítali do Mladé Boleslavi. Již od prvních minut bylo jasné, že dnes spíše uvidíme bojovný než kombinační fotbal. Utkání od začátku provázelo spoustu osobních soubojů a nevynucených ztrát na obou stranách. Domácí se v první půli dostali do dvou vyložených šancí, kdy šli samy na Jáchyma, ale ten dvěma výbornými zákroky kluky podržel. My jsme si žádnou vyloženou příležitost nevypracovali, protože nám vázla kombinační hra, kterou jsme se vždy dostávali do „šestnáctky“ soupeře. Druhá půle pokračovala podobně jako ta první. Po 70 minutách byl výsledek 0:0 a tak následovaly pokutové kopy. Nakonec jsme penalty zvládli a ovládli je poměrem 2:4, kdy ve velice silném výkonu z utkání pokračoval Jáchym, který dvě penalty chladnokrevně lapil. Chlapci zaslouží pochválit za to, že dokázali prolomit smůlu a vyhráli i po penaltovém rozstřelu. Dále v trénincích budeme pracovat na komunikaci a lepším propojení mezi útokem a zálohou, kdy toto spojení právě v tomto zápase moc nefungovalo. Děkujeme také rodičům, kteří nás do Mladé Boleslavi přijeli podpořit a budeme se těšit na další společné utkání.“