FK Pardubice

1:2

(1:0)

11. kolo, Starší žáci U14 2014/15

Sestava hosté: Šerák - Ludvíček (36. Janků), Vožický, Urban, Stanislav - Mentberger (36. Dostál), Hodek, Novák - Linhart, Holoubek (39. Jarovský), Kozel.

• Branky: Novák (Janků, Hodek), Janků (Novák).

Tomáš Večeřa: "Vyrovnaný první poločas přinesl branku až v posledních vteřinách. To už jsme hráli bez zraněného Ludvajse. Po nepodařeném výkopu Šeryho domácí využili otevřenosti v našem postavení. Platilo nedáš dostaneš. Novas se prosmýkl kolem dvou bránících hráčů do vápna a mohl postupovat až do brány. Vybral přihrávku na Kozlika, jehož střela nakonec byla zblokovaná. Prvních 17 minut jsme byli kvalitní na míči i v kombinaci. Postupem času jsme některé situace řešili nekonstruktivně a pouštěli se do více soubojů. Pardubice byli ve druhé části aktivnější, ale do šancí jsme je nepouštěli. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně, čemu jistě napomohli i čerství střídající hráči. Jak Novas tak i Jankys se podíleli na obou našich brankách. Vyrovnávající gól vstřelili kluci hned ze začátku druhého poločasu, kdy po ose Hody, Jankys a Novas posledně jmenovaný před brankářem domácích nezaváhal a vyrovnal. Druhý gól naopak Novas vrátil Jankysovi, kdy mu prostrčil přihrávku mezi dva obránce a Martin nezaváhal a otočil v náš prospěch. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný a i když měli domácí fyzickou převahu hlavně v útoku, kluci v obraně vyřešili hodně nepříjemných situací domácích. Co klukům prošlo, to vyřešil Jáchym nebo domácí útočníci neproměnili. Několik dalších šancí jsme bohužel neproměnili ani my. Kluci již druhý zápas za sebou otočili z 1:0 na 1:2 a ukázali, že umějí zvládat i těžké chvilky v zápasech a nevzdávají se. Tak jako s Plzní tak i v tomto utkání kluci pracovali jako jeden tým, a odměna se dostavila."