2:1

(0:1)

10. kolo, Starší žáci U14 2014/15

FC Viktoria Plzeň

Sestava domácí: Šerák - Ludvíček, Vožický (46. Holoubek), Hodek (21. Jarovský), Stanislav - Dostál, Janků, Dolák (36. Urban) - Kozel, Žůrek (36. Novák), Neruda.

• Branky: Dostál (Novák), Neruda (Dostál).

Tomáš Večeřa: "Ve vyrovnaném utkání měli hosté prvních 50 minut ve všem o malinko navrch. Lépe drželi míč, byli agresivnější v soubojích, ale hlavně ze své šance se jim podařilo vstřelit branku. Naopak Staniš, postupující zleva, sám na brankáře možná předčasně střílel z úrovně vápna a o kousek minul levou tyč. V posledních dvaceti minutách se situace změnila. Dařilo se nám získávat spousty míčů na polovině Plzně a chodit do otevřené obrany. U obou branek stál na začátku Dosty. V prvním případě vybojoval míč, ten se dostal k Novasovi, který si ho v otevřeném postavení posunul do vápna. Jeho střelu se podařilo brankáři vyrazit, ale Dosty pokračující v akci byl odměněn gólem do odkryté brány. U vítězného momentu se vhazující se Kozlik neunáhlil a počkal si na hráče, kterému se podařilo odpoutat se od soupeře. Dosty si prvním dotekem míč posunul do vápna, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči a naservíroval míč Xavimu. 2:1! Hosté se snažili ještě vyrovnat, ale do vyložené šance jsme je nepustili.
Sympatické bylo, že oba týmy hrály aktivně na vítězství v duchu fair-play."