21.09.2014, 12:00

7. kolo, Starší žáci U14 2014/15

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté: Šerák - Ludvíček (36. Holoubek), Novák, Javorský, Janda (36. Peake) - Havlíček, Hodek (44. Dolák), Dostál (44. Neruda) - Kozel, Linhart, Janků.

• Branky: Kozel (Linhart, Janků).

Hodnocení trenéra:

Erik Čala: "Každé utkání proti Slavii bývá nelehkou procházkou a věděli jsme, že ani dnes nás nic lehkého nečeká. Domácí patří k top týmům v naší skupině, ale veliký rozdíl ve výkonu v prvních 20 minutách nebyl až tak znát. Hra byla vyrovnaná a obě strany si vypracovaly dvě velké šance, které ještě gólem neskončily. Domácí postupně přebírali taktovku utkání a povedlo se jim vstřelit první gól. Kluci ale zareagovali skvěle, a po pár minutách bylo po protiútoku srovnáno, když hezkou akci přes Martina a Linhiho zakončoval David. Bohužel nás tenhle gól nenakopl, jak by se patřilo, a domácí zvýšeným úsilím odskočili na rozdíl gólu a ještě do poločasu si vypracovali pár dobrých šancí, kde nás ale podržel Jáchym. V prvním poločase nám nefungovala hlavně záloha (výběr místa) a bohužel jsme znova (jako i v zápasech minulých) prohrávali hodně osobních soubojů, i když nás soupeř výškově rozhodně nepřevyšoval. Přesnost přihrávek taky hodně pokulhávala, a to po celé utkání. Po přestávce jsme s domácím týmem drželi krok pouze prvních pár minut, pak už Slavie zápas ovládla a zaslouženě vyhrála. Naši kluci mají svou kvalitu. Jsou stejně z masa a kostí jako kluci ze Slavie či Sparty, a když budou opravdu kvalitně pracovat na tréninku a převedou toto úsilí do zápasu, budou se těmto soupeřům postupně vyrovnávat a možná je časem i převyšovat. Dnes to ještě ale na programu dne nebylo."