07.09.2014, 12:15

FK Pardubice

5. kolo, Mladší dorost U16 2014/15

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Roub - Minaří, Kysela, Kosík (Šmalcl), Mašek - Sejkora, Kubů, Palivec- Šolaja, Janko (70. Bell), Lukeš.

Sestava hosté:

• Branka: Sejkora.

Hodnocení trenéra:

Milan Titěra a Tomáš Kuvajt: "Další utkání nás zavedlo na půdu prvních Pardubic, které mělo o něco lepší skóre a zatím neinkasovalo v soutěži ani branku. Byli jsme nuceni udělat několik změn v sestavě z důvodu zranění. Čtyři hráči jsou po úrazech z předešlých mistrovských zápasů mimo hru a další vynucené ztráty nás bohužel potkali i během utkání. Při rozcvičení se ukázalo, že nemohou nastoupit další dva hráči základní sestavy. Do hry se tak dostali okamžitě náhradníci. Po dvaceti minutách odjel sanitkou po těžkém zranění stoper Kosík a na lavičce jsme zůstali téměř sami. Ve velkém vedru začali lépe Pardubice a měli úvodní dvě šance. Dlouhá 40 minutová přestávka při zranění našeho hráče nás maximálně stmelila a kluci se zlepšili v kombinaci i nasazení. Ve druhém poločase se hra odehrávala především uprostřed hřiště a občas každý z týmů zahrozil nějakou možností. Pardubice si i ve druhé půli vytvořili vyloženější šance, ale brankář Roub byl bezchybný a několikrát pomohli i obránci zablokovat střelu mířící za našeho gólmana. I přes vysokou náročnost hry se hráči Dukly snažili o rychlé protiútoky, ale čistou střeleckou šanci jsme si nevytvořili. Deset minut před koncem jsme zachytili přihrávku soupeře a po rychlé kolmici šel sám na brankáře Sejkora, který svou šanci proměnil a povznesl ještě svůj velmi dobrý výkon v utkání. Jako bývalý hráč Pardubic rozhodl proti svým bývalým spoluhráčům a při svém prvním startu v lize ukázal, že má potenciál do budoucna. Všichni hráči Dukly zaslouží uznání za maximálně bojovný výkon a kluci, kteří dostali tentokrát příležitost, udělali velmi dobrý dojem. Výhrou jsme se posunuli na 1. příčku tabulky, ale stále jdeme do dalších zápasů s cílem zlepšovat se a získávat zkušenosti v těžkých zápasech, které nás čekají v každém kole. Snad se nám už budou vyhýbat zranění a kluci, kteří se nemohli tentokrát s námi zapojit, budou příště schopni pomoci na hřišti."