f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Slovácko - Dukla Praha 6:0
PORTRÉTY Z JULISKYJan Holenda

Ženy Dukly prohrály na Slovácku

11. 9. 2017 | Redakce

Ženy Dukly prohrály na SlováckuV dalším kole absolvovaly naše fotbalistky nejdelší výjezd k venkovnímu utkání na půdu Slovácka. Domácí tým bohužel příliš nepotrápily a zpět do Prahy odjely s porážkou 0:6.

5. kolo, sobota 9. 9. 2017, 13:00, Staré Město, tráva
Slovácko Slovácko

Slovácko: Lipková – Krejčířová (46. Katkowski), Paz, Strožová (46. Fabová), Waltrová (57. Růžičková), Dubcová M., Dubcová K., Čížková, Janků, Maťavková, Valášková (46. Barnetová, 73. Molková)
Dukla Praha: Dolejšová – Dvorská, Košíková, Bažoutová, Rzycká – Dvorská, Zemjánková (61. Soukupová), Kozlíková, Beránková, Rychtarová (85. Havlasová) – Pakostová (65. Šturmová)
Branky: 13., 51. M.Dubcová, 24., 60. K.Dubcová, 4. Waltrová, 83. Fabová
ŽK: Kozlíková (Dukla)
ČK: Lipková (Slovácko)
Rozhodčí: Dytková - Vondryska, Helekalová

Slovácko začalo utkání velkým tlakem, který přetavilo v úvodní gól už ve čtvrté minutě. Z rohu pokutového území napřáhla Waltrová a vymetla pavučiny v růžku branky za Dolejšovou. Ve dvanácté minutě Slovácko udeřilo podruhé. Rohový kop zakončila hlavou Michaela Dubcová. O deset minut později se prosadila i její sestra Kamila a Slovácko vedlo už 3:0. Další šance domácích zůstaly nevyužity, kdy Duklu od inkasování několikrát zachránila i branková konstrukce. Dukla se osmělila v závěru poločasu, ale závar před brankou Lipkové ani střela Rzycké snížení nepřinesly.

Druhý poločas načala brankou opět Michaela Dubcová, která znovu zužitkovala rohový kop Slovácka. V 57. minutě postupovala na branku Hrobská, kterou mimo pokutové území sestřelila Lipková a musela předčasně do sprch. Slovácko šlo do deseti a Dukla se dostala více do hry. Góly ovšem nadále střílely pouze domácí fotbalistky. Nejprve Kamila Dubcová srovnala sesterský gólový účet na 2:2 a v závěru utkání dala po úniku Fabová na konečných 6:0.

P Tým Tým Z S B
5. FC Viktoria Plzeň 8 10:20 7
6. FK Dukla Praha 9 4:41 7
7. Lokomotiva Brno H. H. 9 11:39 6