f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: FC Praha - Dukla Praha 1:1
PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka

Ženy B: Nerozhodné derby

3. 10. 2017 | Redakce

Ženy B: Nerozhodné derbyV neděli odpoledne bylo na programu 5. kola České fotbalové ligy žen pražské derby mezi FC Prahou a naším béčkem. Po zajímavém utkání a dvou brankách se oba týmy rozešly smírně s výsledkem 1:1.

5. kolo, neděle 1. 10. 2017, 14:30, SK Prosek
FC Praha FC Praha

FC Praha: Šibřinová – Tulachová, Kůtová, Pavlisová, Veselá, Štěpánová – Tomášková (54. Kobesová), Dobrevová, Rubešová, Vajďáková (74. Mehičová) – Hniličková
Dukla Praha: Frolíková – Koubová, Kloučková, Kocková (63. Králíčková), Vytlačilová (72. Kroutilová) – Davidová, Lupačová – Havlíčková (63. Lerchová), Košatková (74. Kramerová), Hrdličková – Pýchová
Branky: 32. Dobrevová – 23. Košatková
ŽK: Kůtová, Hniličková - Hrdličková, Kloučková
Rozhodčí: Rodová – Gaži, Honzíček

Po vyběhnutí na trávník už vše bylo jisté, soupeř, kterého jsme potkávali loňskou sezonu tu byl znovu a bylo třeba vkročit správnou nohou. Ze strany Dukly tomu tak bylo, po nervózním úvodu z obou týmů jsme si začali vytvářet několik náznaků a proměňovaly je v šance. Bohužel jsme v koncovce byli neúspěšní, stejně jako v předchozích zápasech. Ve 23. minutě však přišla zasloužená branka, Hrdličková zatáhla po pravém křídle míč a předložila ho Košatkové do vápna, která střelou k tyči otevřela skóre derby! 1:0! Soupeř velmi těžil ze získaných rohů a standartek, jak jejich počet přibýval, byl nebezpečnější, zejména Dobrevová, která dokázala jeden z nich v 32. minutě zužitkovat a tvrdou hlavou vedle gólmanky srovnala stav utkání. Náš tým zůstal lehce opařen a standartní situace si FCP stále vytvářela, do poločasu však branku nepřidala.

Druhá půle pokračovala tlakem domácích, kteří se dostávali zejména po chybách obrany k několika příležitostem. Po vystřídání se však začala mince otáčet a naše hráčky se opět dostávaly do hry. Několik slibných šancí si Dukla připsala, ale stav na tabuli byl stále 1:1. Poté přišla další hrubá chyba obrany, Dobrevová šla do vápna a Kloučková ji srazila k zemi. Penaltu však Pavlisová neproměnila, Frolíková podržela svůj tým a následné šance obou týmů skončily také mimo tři tyče. Dukla tak v derby získala bod, přispala již několikátou remízu. Příští týden je čeká na domácí půdě Příbram, za které hraje Lenka Drdošová, Soňa Vyskočilová a Jana Smíšková, které si též vyzkoušely zahrát s dresem Dukly.

Jakub Kowolowski, trenér: „Pěkné utkání, místy vyhrocené, derby bylo příjemným zápasem. Opakují se nám však stejná negativa, nejsme efektivní v zakončení, v situacích se chováme zbrkle. Oproti předchozím zápasům se zlepšil přechod, ale vydržíme vždy pasáž 20ti minut, poté vypadneme z tempa hry. V obraně si sami zatápíme, ať už pomalými nahrávkami nebo alibistickými nahrávkami zpět. Toto utkání jsme se i velmi netakticky dopouštěli více faulů, které naopak soupeři prospívali. Koneckonců však musím říci, že bod z derby beru, Frolíková nás podržela v 83. minutě, kdy chytla penaltu a domácí nereagovali dobře na odražený míč. Zápas je za námi, musíme se soustředit na další týden.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET