f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Sporting Ml. Boleslav 1:1
PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kotek

Ženy B: Mladá Boleslav si z Prahy odvezla bod

26. 9. 2017 | Redakce

Ženy B: Mladá Boleslav si z Prahy odvezla bodTento víkend se odehrálo 4. kolo České fotbalové ligy žen, doma se podruhé představilo naše béčko, které hostilo Mladou Boleslav. V Cholupicích byl viděn zápas dvou poločasů, který se rozhodl v samém závěru, oba týmy mají po bodu.

4. kolo, sobota 23. 9. 2017, 16:30, Sokol Cholupice
Sporting Ml. BoleslavSporting Ml. Boleslav

Dukla Praha: Poláková – Koubová, Kloučková, Kocková, Vytlačilová – Pavlíková (73. Plachá), Kramerová (63. Čechová) – Havlíčková, Košatková, Lerchová (66. Kroutilová) – Pýchová
Sporting Ml. Boleslav: Bíbrlová – Skřivánková, Kyptová, Buryánová, Kyzivátová, Laryšová, Uhlířová, Nejmanová, Macounová, Kredbová (67. Kloučková), Mansfeldová
Branky: 88. Pýchová – 80. Laryšová
Rozhodčí: Tsarev – Kutiš, Doležel

Byl to pro B-tým nový typ víkendu, nejprve hráčky s nižší minutáží odehrály zápas v neoficiální soutěži 8+1, kde podlehly Lečici 1:3, následně se přesunula celá kategorie ženské rezervy do Cholupic na utkání proti Mladé Boleslavi. Vstup do zápasu lépe zvládl náš tým, byl aktivnější, vytvářel si výraznější šance. Tu první měla Veronika Pýchová, která však propadnutý míč nečekala. V prvním poločase velmi zahrozila také Tereza Vytlačilová, která po spolupráci s Lerchovou se dostala po pravé straně až k bráně. Poločas uzavřela pěkná kombinační akce zakončená šancí Havlíčkovou, jež získala roh pro svůj tým. Ani ten však nepadl.

Do druhého dějství ale nabrala Mladá Boleslav druhý dech a tlačila svého soupeře. Domácí Dukla se nemohla dlouho prosadit a Poláková musela již poprvé také řešit nebezpečnou situaci. Dukla přečkala tlak hostů a mohla sama udeřit. Vytlačilová se uvolnila po pravé straně a střelou z úhlu rozvonila břevno. Stav byl stále nerozhodný a i Boleslav bojovala. Velmi aktivní Uhlířová a Laryšová dělaly svým pohybem velké problémy defenzivě vínových hráček. Druhá jmenovaná následně prošla skrze 3 hráčky a souboj „head to head“ zvítězila. Boleslav šla do vedení. Ovšem fotbalistky béčka to nevzdaly a do konce si vytvořily ještě dvě příležitosti, Pýchová stála u jedné z nich, kdy zpoza vápna natáhla a střelou pod břevno rozvlnila síť. Zápas tak končil za stavu 1:1.

Jakub Kowolowski, trenér: „Je to opět ztráta, průběh jasně ukázal, jak se trápíme v koncovce a k tomu jsme nyní přidali i přechod do útoku. Soupeř byl nepříjemný, bojovný, důrazný, zároveň fotbalový, věřím, že body ještě sbírat bude, přesto utkání jsme měli rozhodnout v prvních pětačtyřiceti minutách. Budu-li hodnotit výkon týmu, je to málo, půlka hráček hraje po své možnosti, ony to v sobě mají, ale na hřišti jim najednou chybí pohyb bez míče, několik náběhů navíc, podstoupit souboje, získat odražený míč. Nelze s nízkými procenty z této statistiky pomýšlet na to, že soupeři se porazí sami a body přijdou. O víkendu nás čeká malé pražské derby na Střížkově, všichni se velmi těšíme, zlepšíme výkon.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET