f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Mokré 3:0
PORTRÉTY Z JULISKYIvan Schranz

Ženy B: Jednoznačná výhra a první tři body

12. 9. 2017 | Redakce

Ženy B: Jednoznačná výhra a první tři bodyŽenský B-tým o víkendu sehrál druhé kolo třetí nejvyšší soutěže, kdy přivítal v nováčkovském souboji loňského vítěze divize žen TJ Mokré. Přesvědčivý výkon domácích se podepsal na prvním vítězství a třech bodech.

2. kolo, sobota 9. 9. 2017, 14:00, Sokol Cholupice
MokréMokré

Dukla Praha: Frolíková – Koubová (83. Buttová), Kocková, Kloučková, Vytlačilová (67. Plachá) – Davidová, Kramerová (50. Motyková) – Havlíčková (75. Galićová), Košatková (55. Pýchová), Houbová (73. Kroutilová) – Lupačová (83. Moravcová)
Mokré: Zákostelecká – Spergerová, Mačková, Čadová (49. Šturmová), Hrabánková (61. Traplová), Kroutlová, Minaříková, Koláčková, Hrubá, Rousková, Vlčková
Branky: 20. Vytlačilová, 55. a 71. Houbová
Rozhodčí: Lafata – Bužo, Poustka

Hned v prvních minutách se ukázalo, jak bude probíhat celé utkání. Naše hráčky držely míč na svých kopačkách, soupeřky hrály velmi hluboko a velmi se soustředily na obranu. Několik náznaků si naše fotbalistky připravili, ale žádná vyložená šance nepřicházela. Po čtvrthodině Dukla převzala veškerou iniciativu, přímé ohrožení branky však nebylo proměněno ve vedoucí gól. Ten přišel až po standartní situaci, kdy Kramerová zahrála pěkný roh na zadní tyč, kde Vytlačilová z voleje trefila míč do sítě na 1:0. Soupeřky měly za celý poločas jednu střelu z přímého kopu, která zacílila mimo branku. Do půle mohla Dukla ještě přidat nějakou branku, ale produktivita je neustále trápila.

Z kraje druhé půle nastoupila hostující Eliška Šturmová, jež ukázala obrovskou individuální kvalitu a s obranou domácích si třikrát pohrála. První střela na bránu Frolíkové přišla až deset minut před koncem, kdy likvidovala projektil právě Šturmové. Ovšem to už bylo za stavu, kdy si Dukla přidala pojišťující branky, přesně Nela Houbová. Ta se několikrát ocitla v čelním souboji s gólmankou Mokrého, kterou dokázala překonat dvakrát a svému týmu potvrdila konečnou výhru 3:0 a zejména tři důležité body.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím přiznat, že jsem byl překvapen pojetím hry soupeře. Byli jsme připraveni na otevřenější zápas, v průběhu hry jsem tak musel reagovat přidáním druhého hrotového hráče a samozřejmě pohyb zejména krajních hráčů se lišil. Ačkoliv nejsme na takovéto typy utkání připraveni, poradili jsme nejen se soupeřkami, ale také s vlastními hlavami. Až uklidňující druhá branka zlomila utkání, do té doby to bylo velmi krkolomné. Chválit budu zejména bojovnost a týmový výkon, hráčkám děkuji a nyní už se budeme soustředit zápas v Mnichově Hradišti.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET