f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Ostrava 2:0
PORTRÉTY Z JULISKYRadek Havala

Dukla doma přehrála Baník a drží na Julisce stoprocentní úspěšnost

15. 9. 2017 | Redakce

Dukla doma přehrála Baník a drží na Julisce stoprocentní úspěšnostPátek 7. 4. 2017. To je datum, kdy naposledy Dukla na svém stadionu nezvítězila. Od té doby drží šňůru šesti domácích utkání se stoprocentním bodovým ziskem. Tato statistika se i díky dvěma přesným trefám Jana Holendy udržela i v zápase proti ostravskému Baníku.

7. kolo, pátek 15. 9. 2017, 18:00, Juliska | Zápas ON-LINE
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava

FK Dukla Praha: F. Rada (K) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda.
FC Baník Ostrava: Vašek (K) – Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný – de Azevedo (86. Hykel), R. Hrubý, Hlinka (81. O. Šašinka), Stáňa (65. Sus) – J. Šašinka, Poznar.
Branky: 3. Holenda, 72. Holenda.
ŽK: 24. Mustedanagić, 86. Bílovský – 12. Pokorný, 52. Šindelář
Rozhodčí: P. Franěk - T. Mokrusch, D. Pospíšil

Lepší vstup do utkání si Dukla nemohla přát. Hned ve 3. minutě si JAN HOLENDA naběhl na přední tyč, kde jej našel parádní Holíkův centr, který dokázal zkušený útočník s přehledem nasměrovat hlavou do sítě. Baník se pokusil ihned odpovědět. Azevedo se protáhl mezi trojicí bránící hráčů a nebezpečně vypálil. Jeho tečovaný pokus dokázal Rada vyrazit a následná dorážka mezi tři tyče nemířila. Jinak to byli především domácí, kdo měl v úvodu zápasu hru ve svých rukou, což potvrdilo i několik nebezpečných centrů a zakončení, které však přímo ostravského brankáře neohrozily. Baník se připomněl po půlhodině hry, když se na hranici vápna opřel do míče Hrubý, ale tvrdá rána směřovala pouze do středu brány, a tak s ní Rada neměl příliš velké potíže. Ke druhému přesnému zásahu neměli Hynkovi svěřenci daleko pět minut před koncem poločasu. Ostrá střela, jejímž autorem byl Holík, rozvlnila jen boční síť brány střežené ostravským Vaškem.

Na počátku druhé půle zahrávala Dukla přímý kop z pravého okraje pokutového území. Podaný se pokusil zakroutit míč levou nohou přímo do brány, ale přestřelil přibližně o metr. V 58. minutě se v prostoru penaltového puntíku doslova probojoval k zakončení Šašinka, ale domácí gólman byl připravený a vyrazil míč na rohový kop. O 4 minuty později minul pravou tyč baníkovské brány Kušnírův tvrdý projektil z přímého kopu. Domácí hráči přidali druhou branku v 71. minutě. Při své premiéře velmi aktivně hrající Holík vyslal po pravé straně Kušníra, jehož střílený centr uklidil pod břevno JAN HOLENDA a prosadil se tak podruhé v průběhu večera. Baník se pokusil zkorigovat stav utkání v 85. minutě, ale skákavá střela Šašinky proletěla pouze okolo levé tyče.To bylo to poslední důležité, co se v zápase událo. Dukla doma uhájila neprůstřelnost a pošesté za sebou na Julisce zvítězila.

Pokud jste dnešní zápas navštívili, velmi oceníme vaši zpětnou vazbu, kterou nám můžete zanechat v tradičním feedbacku

Jaroslav Hynek: "Dneska se to hodnotí lépe, než po minulém týdnu v Jihlavě. My jsme dobře začali, dali jsme brzy branku a mohli jsme se soustředit na pasáž, kterou má Ostrava nejsilnější, a to jsou dlouhé nakopávané balony. Asi do pětadvacáté minuty se nám to dařilo držet tak, jak jsme chtěli, a to i s přechody do brejků, ale poté už jsme byli méně přesní a spousta balonů zůstala na naší polovině. Soupeř začal víc kombinovat, vytvářel si střelecké příležitosti a do konce poločasu jsme spíš přežili. Ve druhé půli jsme si upřesnili nějaké věci v defenzivě, myslím, že nám to fungovalo až do konce. K tomu jsme přidali další branku, takže z toho bylo vítězství 2:0. Důležité pro nás bylo, že jsme zápas zvládli udržet i v závěru a dovést ho do vítězného konce."

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET