FC Blau-Weiss Linz

1:4

(0:3)

Přípravná utkání 2013/14

Sestava domácí: Binder - Bubenik, Nikolov, Winkler, Petrovič, Haudlim, Rabl, Lindenbauer, Eross, Engvareba, Misic.

Sestava hosté: Kučera - Radoš, Jeřábek, Trapp (46. Božič), Hanousek - Radosavljevič, Podrazký, Tenkl - Hašek, Engelmann (80. Albiach), Čapek.

• Branky: 52. Kitzmuller - 16. Engelmann, 24. Podrazký (PK), 34. Engelmann, 74. Hašek.
Do utkání proti týmu FC Blau-Weiss Linz naskočila poměrně netradiční sestava, i tak se jí dařilo. V rakouském Sierningu zvítězila Dukla nad svým soupeřem 4:1.

Vstup do utkání byl ze strany Dukly nervózní, kdy bylo vidět, že sestava spolu nastoupila poprvé. V šestnácté minutě ale Dukla předvedla skvělou kombinační hru, když po akci po levé straně putoval míč od Hanouska, přes Čapka a Tenkla až k Engelmanovi do vápna, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení 0:1.

Vstřelená branka Duklu uklidnila a její hráči zvýšili svou aktivitu při napadání rozehrávky soupeře. Takto si vynutil ve 23. minutě chybu stopera Linze Hašek, získal míč, byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Podrazký - 0:2.

Ve 34. minutě se podruhé v zápase trefil Engelmann, když zužitkoval skvělou pŕihrávku Hanouska z levé strany - 0:3. Dukla tak získala v utkání dominanci, držela míč v kombinaci na svých kopačkách a soupeře nepouštěla do větších šancí. Naopak do šance se ve 42. minutě dostal Čapek, ale jeho střelu brankář zneškodnil.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe rakouskému týmu, když se v 52. minutě prosadil Kitzmuller, který zuźitkoval přihrávku za obranu Dukly - 1:3.

V 74. minutě Dukla opět skórovala. Po kombinaci kolem vápna střílel z hranice šestnáctky Čapek, brankář střelu vyrazil k nabíhajícímu Haškovi, který se nemílil - 1:4.

Ve 89. minutě mohl skóre zvýšit ještě Podrazký, který z dvaceti metrů trefil tyč!

Luboš Kozel: "Dnes jsem poměrně spokojen. Vstřelili jsme čtyři branky a mohli jsme jich ještě několik přidat. Chtěli jsme udržet čisté konto se soupeřem, který neměl kvality toho včerejšího, ale to se bohužel nepodařilo. Dnešní sestava spolu hrála poprvé, takže trvalo patnáct minut, než jsme se dostali k naší hře. Vstřelili jsme krásný první gól po kombinaci a ten nás uklidnil. Pak už jsme celou první půli dominovali. Na začátku druhé půle jsme byli trochu pasivní a soupeř toho využil ke vstřelení branky. Závěr jsme už měli pod kontrolou."