1:2

(0:0)

21. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

FK Příbram

Sestava domácí: Šťovíček – Ullman (84. Helešic), Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – Douděra (84. J. Jeřábek), J. Hora, Matějka (72. Zeronik), Moulis (72. Špatenka) – Mešanović.

Sestava hosté: Melichar – Antwi (61. O. Novotný), Fišl, Jahić, Hošek (75. Čejka) – Dudl, Dav. Krch (46. Coňk) – P. Hašek (86. Brabec), Hušbauer (C), Nečas (61. Andronikou) – Fall.

• Branky:49. Moulis – 52. Fall, 78. Coňk

ŽK:67. Peterka (DUK), 87. J. Jeřábek (DUK) – 32. Dav. Krch (PRI), 64. Coňk (PRI), 88. Andronikou (PRI)

Rozhodčí:Ratajová – Zoufalý, Radina

Delegáti:

Počet diváků:2214
    Střely na bránu:6:2, Střely mimo:8:1, Rohy:10:2,
  • Diváci: 2214
Hráči z Julisky šli do duelu s jasným cílem vytvořit si ještě větší náskok na první pozici v tabulce. Dlouho to vypadalo, že mají v zápase převahu, a i jí dokázali zúročit. Příbram ale dokázala z minima vytěžit maximum a skóre utkání se jí povedlo otočit.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání o poznání aktivněji než jejich soupeř. Mohli z toho těžit už ve druhé minutě zápasu. Po chybě v obraně hostů se k míči dostal Mešanović, který stál tváří v tvář Melicharovi, jenž jeho pokus vytěsnil na roh. Z toho byla Dukla nadále nebezpečná, když se k odraženému míči po centru Peterky dostal Moulis, ale ani on nevyzrál na brankáře hostů.

Hra se na pár minut uklidnila a ani jeden z týmů se nedokázal postupně dostat do soupeřova vápna. Stále však převahu měla na své straně Dukla. V 18. minutě vedl nadějný protiútok Moulis, který předal míč na pravé straně Matějkovi. Na jeho skákavý centr do vápna jen těsně nedosáhl Douděra. O chvíli později se fanoušci na tribunách dožadovali odpískání penalty po zákroku na Mešanoviće, ale rozhodčí zůstal klidný.

V 23. minutě se z rohu snažil zakončit Matějka, ale střela šla těsně vedle pravé tyče Melicharovi brány. O chvíli později vedl po rychlé rozehrávce útok po levé straně Douděra a jeho přihrávku si ve vápně našel Hora, ale balón si nezvládl zpracovat optimálně, a nakonec z toho žádné větší ohrožení branky soupeře nebylo. Domácí ani pak nepolevovali v tlaku. Hora předal míč na pravé straně Ullmanovi, který poslal prudký centr do vápna, kde se k balónu dokázal dostat Mešanović. Jeho střelu srazil Fišl na roh. Z něj Dukla branku neohrozila, když Peterkova hlavička šla vedle levé tyče.

Domácím už k předváděné hře chyběla už jen vstřelená branka. Té se mohli fanoušci dočkat v 33. minutě, když dlouhý aut do vápna prodloužil Matějka na Moulise, který pálil z voleje nad. Juliskou pak zazvonilo břevno, když se po centru dostal k hlavičce Kozma. Následně rychlý protiútok Příbrami zastavil dobrým obraným zákrokem Ludvíček. V 38. minutě se uvolnil na pravé straně pěknou kličkou Douděra a na jeho centr do malého vápna si naskočil Mešanović, jenže jeho hlavička prošla těsně nad bránou.

Oba celky se k žádnému dalšímu výraznějšímu ohrožení branky nedostali a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu. Minimálně co do předváděné hry a převahy na hřišti byli hráči z Julisky v prvním poločase jasně lepší než jejich soupeř.

Ve druhé půli začali padat branky

Hostům se v kabině dostalo potřebného povzbuzení a chvíli to na začátku druhé půlky vypadlo, že se probrali. To by ale nesměla přijít 49. minuta a s ní trefa Pavla Moulise, který se po autu dostal k bezprostřednímu zakončení a otevřel tak skóre zápasu. Po chvíli se však potvrdil zlepšený vstup Příbrami do druhého poločasu. Po faulu na pravé straně se dostalo hostům standardní situace. Na centr si naběhl Daniel Fišl, který trefil z úhlu Šťovíčka, jenž si smolně srazil míč do branky a bylo po třech minutách vyrovnáno.

Dukla mohla rychle odpovědět, když na pas Ullmana naskočil Kozma. Mířil doprostřed branky a Melichar tak neměl s jeho hlavičkou až tolik práce. Hra se poté mírně uklidnila. V 63. minutě si na centrovaný míč naběhl Mešanović, ale našel jen dobře postaveného Melichara na přední tyči.

Druhá polovina zápasu už nebyla tak bohatá na šance a začalo spíše přibývat ostřejších zákroků ve středu hřiště. Jednoho takového se dopustil kapitán domácích Peterka a mohl být rád, že za něj byl napomínán jen žlutou kartou. I tak měl jeho tým na hřišti převahu a Příbram spíše vyrážela do rychlých protiútoků. S nimi si dokázala povětšinou bez problémů poradit obrana Dukly.

Naopak tak mohli její hráči rozvíjet čím dál tím častěji útočné akce. To vedlo v 75. minutě hned k třem po sobě jdoucích centrech do vápna soupeře, ze kterých ale žádné zakončení nepřišlo. Na druhé straně tak přišel trest o tři minuty později. Na centr z pravé strany si naběhl střídající Matyáš Coňk, který dal hlavičce potřebnou razanci a překonal Šťovíčka – 1:2.

Příbram mohla následně navýšit své vedení, když se opakovala totožná situace jako při vstřelení předešlé branky, ale tentokrát si dokázali obránci Dukly poradit. Avšak domácím pomalu docházely síly a pomalu jim utíkal čas k tomu, aby zvládli vyrovnat stav zápasu. Střídající Špatenka se v 87. minutě dostal ve vápně k míči, a ještě chtěl vylepšit pozici pro Jeřábka, který ale jen fauloval a viděl za to navíc žlutou kartu. Hosté dokázali uhájit hubené vedení a po závěrečném hvizdu si odvezli všechny tři body.