Snaha Dukly v Opavě srovnávací branku nepřinesla

(0:0)

9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Richter – Kopečný, Vincour, Janoščín, Hýbl (73. Kadlec) – Blecha, Omale – Ondráček (70. Marzuq), Málek, Rataj (70. Rezek) – Vaněček (72. Ščudla).

Šťovíček – Ullman, Hašek, Jeřábek, Hrubeš (67. Holiš) – Douděra (67. Špatenka), Barac (90+1. Vondrášek), Matějka, Kozel, Moulis (60. Červenka) – Zeronik (60. Šebrle).

• Branky: 48. Vaněček, ŽK: 56. Hýbl, 77. Rezek – 40. Hašek, 50. Barac, 78. Kozel, Rozhodčí: Vokoun – Dobrovolný, Pospíšil, Střely na bránu: 6:5, Střely mimo: 5:3, Rohy: 5:0.
  • Diváci: 1717
V rámci devátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Dukla představila na hřišti vzdálené Opavy. Po bezbrankové první půli udeřili domácí krátce po změně stran. Střela Davida Vaněčka byla nakonec jedinou brankou v zápase. Opava tak ubránila výsledek 1:0.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Zápas měl poměrně vysoké tempo a je škoda, že jsme rytmus hry nedokázali přetavit ve větší množství šancí. V prvním poločase se ani jednomu týmu nedařilo vytvořit nebezpečnou příležitost. Mrzí nás, že jsme pak domácím dovolili se dostat do vedení po rohovém kopu hned zpočátku druhého poločasu. Od 60. minuty jsme byli aktivnějším mužstvem. Pomohla nám změna rozestavení, kdy jsme soupeře zatlačili hlouběji na jeho polovinu. Následně jsme si vytvořili dvě dobré příležitosti, ale chyběl nám důraz v zakončení i štěstí, když jsme nastřelili břevno. V závěru zápasu se pak soupeř dostal do dvou příležitostí, kdy šel sám na naši bránu, což mu umožnila naše riskantní hra ve snaze srovnat stav utkání. Herní nasazení bylo v dnešním zápase v pořádku. Bohužel ale dnes jedeme domů s prázdnou. V následujícím týdnu se musíme více zaměřit na přípravu v útočné fázi a gólové zakončení, abychom byli dobře připravení na domácí zápas s Kroměříží.