(1:2)

5. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Švenger – M. Richter, Tregler, Finěk – Řezáč (80. Březina), Jirásek (80. Sixta), Rosa (66. Kuchař), Muleme – Petrák (46. Hönig) – Batioja, Voltr (66. Štrombach).

Šťovíček – Ullman (79. Vondrášek), Hašek, Peterka, Ludvíček – Barac, Kozel – Šebrle (74. J. Jeřábek), Matějka (74. M. Červenka), Moulis (63. Douděra) – Zeronik (63. Špatenka).

• Branky: 45+2. Voltr – 6. Ullman, 22. Kozel, 59. Matějka, 67. Šebrle, 72. Matějka, ŽK: 20. M. Richter – 35. Ullman, 45. Moulis, 84. Vondrášek, Rozhodčí: Hocek – Kotalík, Šafránková, Střely na bránu: 2:9, Střely mimo: 3:4, Rohy: 4:5.
  • Diváci: 1790
V pátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala Dukla na hřiště městského rivala z Žižkova. Celek z Julisky se prosadil v úvodu zápasu zásluhou Ondřeje Ullmana, na kterého ve třiadvacáté minutě navázal střelou z poloviny hřiště David Kozel. Domácí snížili po zakončení Voltra, po změně stran pojistili výhru hostů Lukáš Matějka a Štěpán Šebrle.

Petr Rada (FK Dukla Praha): Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme rychle vstřelili první branku a dostali se do vedení. Druhou naši branku jsme vstřelili asi i zásluhou ostrého slunce v očích brankáře Žižkova. Následně jsme v posledních patnácti minutách druhého poločasu vypadli z tempa a jenom bránili. Vyústěním byla kontaktní branka Viktorie těsně před odchodem do šaten. Domácí se pak dostali do euforie i díky podpoře plného hlediště. Na druhou stranu náš vstup do druhého poločasu byl výborný, takhle bych si ho představoval. Musím říct, že poté, co jsme vstřelili třetí branku, tak jsem byl klidnější. Pak už jsem věřil, že ten zápas vyhrajeme. Opět nám vyšla střídání, stejně jako v zápase s Varnsdorfem a v poháru. Těší mě, že nám střídání takhle vychází. Moc mě těší i podpora našich fanoušků, kterých dorazilo opravdu hodně. Utkání se muselo líbit nejen lidem na stadionu, ale i divákům u televizních obrazovek. Vítězství si moc ceníme, Viktoria nebyla lehkým soupeřem.