Dukla marně dotahovala. Na Julisce prohrála s Vyškovem 2:4

2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

MFK Vyškov

Šťovíček – Ullman (68. Barac), Hašek, Jeřábek (60. Červenka), Ludvíček – Peterka, Kozel – Moulis (76. Hrubeš), Špatenka (46. Škoda), Zeronik (60. Šebrle) – Matějka.

Jícha – Ilko, Štěpánek, Ramathan, Lahodný – Mafwenta (90+3. Červeň), Vintr (63. Bayo), Souaré – Diallo (63. Touré), Metsoko (82. Lacík), Kanakimana.

• Branky: 20. Moulis, 65. Peterka – 3. Metsoko, 44. F. Štěpánek, 52. Metsoko, 90+1. Bayo, ŽK: 68. Peterka, 79. Hašek, 85. P. Rada (trenér) – 65. Ramathan, 74. Bayo, 76. Lahodný, 85. Kameník (trenér), 88. Jícha, Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Líkař, Střely na bránu: 3:5, Střely mimo: 7:4, Rohy: 6:6, Ofsajdy: 3:2, Fauly: 6:19.
  • Diváci: 902
Ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal na Julisku Vyškov. Hosté zkraje zápasu zaskočili domácí obranu a již ve třetí minutě skóroval Metsoko. Domácí vyrovnali zásluhou Pavla Moulise, Štěpánek před koncem první půle vrátil Vyškovu vedení. Po změně stran snižoval v šestašedesáté minutě Jan Peterka na 2:3, o výhře Vyškova rozhodl čtvrtou brankou Bayo.

Zápas Dukly s Vyškovem sliboval ještě před svým začátkem souboj týmů s nejvyššími ambicemi v soutěži. Úvod utkání ale lépe vyšel hostům, kteří se již ve třetí minutě dostali do vedení. Souaré přebral míč na levé straně vápna a svojí přihrávkou našel zcela volného Idjessiho Metsoka, který první šanci proměnil.

Domácí po nevydařeném začátku poprvé zahrozili ve čtrnácté minutě. Ludvíčkův míč se po lehké teči odrazil k Filipu Špatenkovi, který ale střelou z první nezamířil přesně. O minutu později poté Zeronik našel hlavu Lukáše Matějky. Ten sice gól vsítil, ale branka kvůli ofsajdovému postavení dukelského útočníka branka nemohla být uznána.

Pražané si tak museli počkat o několik minut déle. Ve dvacáté minutě nadvakrát odcentroval David Kozel míč od rohového praporku a z hranice vápna zakončil Pavel Moulis. Ofenzivní záložník červenožlutých dokázal svou střelu bez přípravy přesně umístit do nechráněného místa a vyrovnal na 1:1.

Těsně před koncem první poloviny se vyškovští fotbalisté vrátili zpět do vedení. Rohový kop moravského celku zakončil Filip Štěpánek, jehož střela na poslední chvíli změnila směr, když se odrazila od stehna Jana Peterky a zapadla až do sítě Jana Šťovíčka.

Tým pod vedením trenéra Kameníka vstoupil velmi efektivně také do druhé půle. Idjessi Metsoko oběhnul v dvaapadesáté minutě Ondřeje Ullmana a také brankáře Šťovíčka a z levé strany a nulového úhlu zvýšil na 3:1.

Celek z Julisky necelou půl hodiny před koncem zápasu podruhé v zápase snížil na rozdíl jediné branky. Marek Červenka na hranici vápna posunul na střed Janu Peterkovi, který nekompromisně zavěsil do levé šibenice.

Dukla Praha následně otevřela svou hru a snažila se o vyrovnání, avšak bez úspěchu. Definitivní tečku v podobě čtvrté vyškovské branky obstaral v nastavení druhého poločau Fahad Bayo. Ugandský útočník využil přetaženého centru Lukáše Lahodného a z blízkosti zamířil do protipohybu brankáře. Vyškov tak nakonec uhájil své vedení a zvítězil 4:2. Další utkání čeká Pražany již ve středu 5. srpna, kdy se od 18:00 představí na hřišti Zbrojovky Brno.