• Preview k zápasu

• 20.04.2018

Záchranářský souboj se Slováckem

Blíží se víkend, což znamená nové ligové kolo. V tom 25. Dukla odjede do Uherského Hradiště, kde se na Městském stadionu Miroslava Valenty utká s místním celkem 1. FC Slovácko. Zápas začíná v sobotu v 17.00 hodin.

Jak situace v tabulce ukazuje, bude to souboj záchranářský. Dukla je sice na zdánlivě klidném 10. místě, týmy ve spodní části jsou ale hodně namačkané, od 15. Baníku nás dělí jen 4 body a nemůžeme si dovolit skromný náskok ztratit. Na kontě nyní máme 26 bodů, náš sobotní soupeř Slovácko jich má na 13. místě 24. Dobrý pocit do přípravy na sobotní zápas nám dala výhra 2:0 nad Libercem, kterou jsme vybojovali v minulém týdnu na Julisce. Velmi pozitivní také bylo, že Dukla udržela nulu vzadu, což se jí naposled podařilo ve 12. kole na půdě Zbrojovky Brno.

I Slovácko v posledním kole zvítězilo, důležitou výhru nad Brnem mu vystřelil krásným gólem exdukelský Jan Juroška. V cestě za záchranou má před sebou Slovácko nesmírně těžké soupeře – stejně jako Duklu ho čeká ho ještě Slavia a Plzeň, k tomu Teplice, Zlín a taktéž silný Jablonec. Je tedy jisté, že do zápasu s Duklou dá tým pod vedením Michala Korduly vše. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Zajíc, který už v sezoně nastřílel 8 branek, jednu z nich i Dukle, se kterou na podzim Slovácko remizovalo 1:1.

„Slovácko je tvrz, která se nevydává lacino, pracovitý kraj se odráží i v pracovitosti týmu. Je třeba podat lepší než dosavadní vítězné výkony. Věřím, že se v týdnu skvěle připravíme, potvrdíme to v utkání a úspěch se dostaví,“ řekl před zápasem dukelský trenér Jaroslav Hynek.

Ze vzájemné historické bilance vychází lépe Slovácko. Utkali jsme se celkem ve 13 ligových kláních, Dukla z toho 2 vyhrála, v 6 remizovala a v 5 prohrála. Gólové skóre je 20:15 pro Slovácko.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Královec s asistenty Ivem Nádvorníkem a Dušanem Pospíšilem, čtvrtým rozhodčím bude Pavel Rejžek. Delegáty utkání budou Miroslav Liba a Petr Mikel.

Poslední utkání soupeře

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 58. Juroška.

1. FC Slovácko: Heča - Krejčí, Divíšek, Břečka - Sadílek, Petr (61. Rezek), Navrátil (84. Šimko), Juroška, Havlík, Daníček - Zajíc (78. Kubala).

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – R. Acosta, Michal Škoda, Juhar (70. T. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl).

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 79. Podaný – 41. Zajíc.

FK Dukla Praha: Rada (C) – Preisler, Holek, Jiránek, Podaný – Miloševič, Koreš (62. Djuranovič), Tetour – Schranz (73. Brandner), Holenda, Holík (57. Bilovský).

1. FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Divíšek, Šimko – Navrátil (76. Juroška), Šumulikoski (C), Havlík, Machalík – Zajíc – Petr (66. Sadílek).