• WU9

• 30.05.2016

WU9 – mladší přípravka dívek odehrála další 2 mistrovská utkání

Fotbalistky Dukly kategorie WU9 odehrály 2 velmi pěkná utkání. Na domácím hřišti proti týmu Fotbalové akademii Alexe Zbury a pak v sobotu 28.5. na hřišti Stodůlek. Ani v jednom utkání se nám nepodařilo získat body, ale za výkon by si to dívky zasloužily.

Nejprve se podívejme na utkání, které se hrálo na Julisce. Za velmi pěkného počasí jsme na domácím hřišti přivítali kluky z týmu akademie. Tradičně jsme očekávali těžké utkání, ale rozhodně jsme do něj nešli s poraženeckou náladou. Kluci nebyli tak vzrostlí jako v minulém utkání na Střešovicích a tak jsme měli možnost odehrát velmi dobré utkání. Povedlo se nám několik kliček, střel i chvilku dostat kluky pod tlak. Po půlce hry bylo skóre pouhých 1:3. Tedy šance na body stále žila a tým již tradičně velmi dobře podržela v bráně Anežka Kárová.

Do druhé půlky jsme vyměnili brankařku a ještě více zabojovali. Dokázali jsme přidat další 2 góly, ale bohužel jsme také inkasovali. Nakonec nám nejvíce starostí dělal soupeřův brankář, který byl prakticky všude. V bráně, v obraně i v útoku. Zápas skončil 3:9, ale dívky sklidily velký potlesk.

Druhé zmíněné utkání bylo z naší strany ještě lepší. Na zápas proti Stodůlkám 1999 Praha jsme požádali o pomoc Alexie a Nicole z ročníku 2006 a tak 7 statečných na hřiště nastoupilo velmi soustředěně. A byla to právě Dukla, kdo jako první rozvlnil brankovou síť. Po rychlé akci právě Nicole jsme vedli 1:0. Hra byla vyrovnaná a tak gólů moc nepadalo. První čtvrtina nakonec skončila 3:3.

Poměrně vyrovnané utkání pokračovalo i v další části. Naše dívky však vytvořily pár chyb a tak jsme po půlce prohrávali již 7:3. Zbytek zápasu jsme již nedokázali udržet koncentraci. Sice jsme přidali dalších 6 gólů a do listiny střelců se zapsala také Adélka, nicméně nakonec jsme zápas prohráli 17:9

Hodnocení trenéra: „Předně bych chtěl poděkovat starším dívkám a rodičům za jejich pomoc ve Stodůlkách. Kdo může srovnávat tato utkání s naším představením na začátku jarní sezóny, ten musí uznat, že se hra i tým hodně zvedá. Stále více se nám daří v zápase realizovat natrénované rozehrávky a kombinace. Bohužel nás často zastaví špatné zpracování míče, ale věřím, že se to vše během následujících dní ještě zlepší. “