• WU9

• 09.05.2017

WU9: Velmi dobré výkony proti klukům v lize i v Minicupu pro kluky 2010

Druhá půlka dubna znamenala pro mladé fotbalistky velmi těžká utkání proti předním týmům tabulky chlapecké ligy. Holky dostaly školu od Třeboradic i od Bohnic, ale motivaci hrát, jim to nevzalo. Poslední dubnové utkání odehrály ve Štěrboholích, kde již kralovaly. Květen tak začal jako z čistého stolu a předvedená hra si opět zasloužila potlesk.

28.4.2017 Mistrovský zápas Štěrboholy x Dukla

Páteční utkání proti klukům znamenalo porovnání sil se 4. týmem tabulky, a to za lehkého deště, který se postupně měnil v liják. Bylo vidět, že holky už potřebují a chtějí vyhrát. Od začátku zápasu hrály aktivně. Kombinovaly, střílely, komunikovaly na hřišti a předváděly krásné akce. Trenér tak měl jedinou práci a to střídat. Dukla zaslouženě vyhrála 16:9.

Sestava: Hanka Makovičová, Anežka Kárová, Kačka Kolmanová, Adriana Lauková, Lili Šimková, Gabča Sobotková, Lenka Gajzlerová

29.4.2017 Minicup

Další kolo Minicupu znamenalo start v těžší skupině. Organizátoři tentokráte umístili turnaj na umělou trávu a opět objednali pěkné počasí. Na Minicup jsme poslali fotbalistky, které se zapojily do týmu nedávno, ale také zkušené hráčky ročník 2009 a dívky ze staršího ročníku, které tak moc nehrají. Malé hřiště, mnoho soubojů i rychlost kluků nám dělaly trochu problémy. Několik utkání turnaje jsme soupeře zavřeli před jeho bránou a tlačili, nicméně z rychlých protiútoků kluci trestali každou chybu. Dívky tak získaly 5. místo ze 7 týmů ve skupině.

6.5.2017 Mistrovský zápas Dukla x Kunratice

V sobotu ráno, 6. května, Juliska přivítala tým z Kunratic, který nás na podzim porazil 20:0 a vede tabulku. Soupeři chyběli někteří kluci a tak bylo utkání oproti podzimu více vyrovnané a pro diváky velmi atraktivní. Kluci předvedli, že si první místo v tabulce zaslouží, ale naše holky hrály také velmi pěkně. Velkou pochvalu zaslouží brankářky, které pochytaly spoustu šancí. Předvedly zákroky jak z první ligy a až na drobné chyby velmi dobře rozehrávaly. Dukla se nakonec trefila 4x a zápas prohrála, ale výkon dívek byl opravdu moc dobrý, takže si vysloužily i pochvalu trenérky soupeře.

Sestava: Hanka Makovičová, Anežka Kárová, Kačka Kolmanová, Adriana Lauková, Lili Šimková, Gabča Sobotková, Silvie Balounová, Ella Norlin, Eliška Remešová

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Tabulky mladších přípravek nejsou podstatné, ale když vidíte, že se má hrát proti klukům, kteří poráží vysokými výsledky jiné týmy, tak víte, že to bude těžké. Zápasy v Třeboradicích a Bohnicích jsme navíc odehráli velmi špatně, ale poučili jsme se z nich a to je hlavní. U několika zkušenějších hráček už víme, co dokáží a tak to od nich očekáváme každý zápas. Stejná očekávání mají ony samé, ale tak to prostě nefunguje. V Minicupu se nám rýsuje slibný tým pro další sezónu a to mne těší. Viděl jsem, že je tam opět hodně šikovných hráček, ale i že tam bude ještě hodně práce.“