• WU9

• 22.05.2017

WU9: Dívky z Dukly nezvládly poslední čtvrtinu utkání se Spartou

Mladší přípravka hrála v neděli odvetné utkání se Spartou, které si holky samy prohrály. Na podzim jsme porazili Spartu velmi vysokým rozdílem a tak soupeř svůj tým posílil a odveta se mu vydařila lépe než baletkám z Dukly.

Zápas se hrál v neděli 21. května hned ráno a počasí bylo velmi příjemné. Sparta měla původně postavit tři týmy dívek proti třem týmům z Julisky, ale nakonec se na poslední chvíli omluvila a postavila jen tým jeden. To nám víkend trochu zkomplikovalo, protože se na tradiční měření sil těšila celá WU9.

První tři části se hrál vyrovnaný fotbal. Tedy alespoň výsledkově. Ve Spartě vynikaly dvě starší dívky, které vyhrávaly osobní souboje a leckdy byly schopné přejít i přes tři Duklačky. Všechny tři čtvrtiny končily téměř vždy rozdílem jedné branky pro Spartu. Velká škoda byla, že Duklačky hrály na půl plynu. Každá jedna umí zahrát mnohem lépe a nedokázaly se namotivovat ani proti tomuto soupeři.

Utkání jsme nakonec zakončili úplně špatně. Holky se učí a mají právo na to, udělat chybu. Každá chyba by měla být poučení do budoucna, no možná právě pouze z tohoto důvodu je prohraná čtvrtina 7:0 označená za pouze špatnou. Dvě holky, sice starší, ale pokaždé ze stejných situací dávaly góly jeden za druhým. Nejde o to, že jsme nevyhráli, ale je škoda, že jsme nedokázali předvést fotbal, jaký jsme hráli v předchozích mistrovských utkání.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Předně mne mrzí, že Sparta nedokázala postavit více hřišť, jak jsme se předběžně dohodli. Pak mne zcela určitě mrzí, že do toho holky nedaly srdce. Měly se předvést na domácím hřišti, ale místo toho nezahrály nic. Věřím, že se v příštím kole zase postaví na nohy a budou se fotbalem bavit ony i rodiče v hledišti.“