• WU19

• 17.04.2017

WU18: 3.místo na 8th Prague Spring Cup 2017

Přes Velikonoční prázdniny jsme sehrály mezinárodní turnaj 8th Prague Spring Cup 2017.

FK Dukla Praha - SteDoCo Girls Academy 0:1

První zápas turnaje Prague Spring Cup na Vyšehradě začal smolnou prohrou pro holky 1:0, kdy gól od holanďanek SteDoCo Girls Academy obdržely na konci prvního poločasu. Začátek prvního poločasu byl dost vyrovnaný a utkání se odehrávalo ve středu hřiště. Později se tým holanďanek začal dostávat více do hry a měl více šancí, ale Frolíková v brance svůj tým podržela. Až v posledních minutách prvního poločasu se jim podařilo vstřelit rozhodující branku utkání. V druhém poločasu byla vidět únava některých hráček z dopoledního mistrovského utkání a více ze hry měl soupeř. Soupeř měl několik dalších šancí, ale branku už vstřelit nedokázal. Střely vychytala Frolíková v brance nebo byly zblokovány obranou.

FK Dukla Praha - Sunby BK 0:0

Druhý zápas se odehrál na Újezdě proti dánkám Sunby BK, který skončil remízou 0:0. Soupeř pro holky z Dukly byl jeden z nejtěžších na turnaji, ale udržely bezbrankovou remízu. Více do zakončení se dostával soupeř, ale žádným nedokázal ohrozit skóre. I domácí hráčky dokázaly bohužel jen ohrozit branku soupeře z trestných kopů, ale ani jeden nebyl úspěšný. Tým dánek hrál velmi tvrdě, ale holky se dokázaly přizpůsobit.

FK Dukla Praha - KFUM´s Kobenhavn 1:0

Branka: Kubešová
Třetí a také poslední zápas ve skupině následoval ihned po krátké pauze po druhém zápase. Zápas se odehrál proti dánkám KFUM´s BK Kobenhavn. V prvním poločase měl převahu tým domácích, měl několik šancí, které ale nedokázal proměnit a tak první poločas skončil remízou 0:0. Do druhého poločasu Dukla nastoupila ve stejném tempu, které vyvrcholilo vstřeleným gólem Kubešové, která dorážela odražený míč do branky. Vyhraný zápas pro nás znamenal ve skupině 3.místo. Poslední den turnaje holky čekalo utkání o 3. a 4.místo opět s týmem dánek KFUM´s BK Kobenhavn.

FK Dukla Praha - KFUM´s Kobenhavn 2:0

Branky: Novotná, Adámková
Zápas o umístění se odehrál proti dánkám KFUM´s BK Kobenhavn. Na holkách bylo vidět odhodlání vyhrát a umístit se na 3.místě. V prvním poločase měly domácí nařízený trestný kop, kterého se ujala Macečková a krásným kopem našla Novotnou, která neměla problém zakončit. Do druhého poločasu vstoupila Dukla s gólovým náskokem, ale ihned po začátku dokázala branku vstřelit Adámková. Do konce utkání už nebyly žádné šance a utkání tak skončilo výhrou pro Duklu 2:0. Holky tak uhájily na turnaji 3.místo.

Hodnocení trenérky:
Nikola Soukupová:
"Turnaj byl pro nás jako zpestření sezóny a získání dalších zkušeností od zahraničních klubů. V prvním zápase byla škoda obdrženého gólu na konci 1.poločasu, který nemusel padnout a celý turnaj mohl pro holky dopadnout jinak. Velká škoda je, že se nám nepodařilo skórovat a tak zápas skončil prohrou. Do dalších zápasů už holky vstoupily s lepším nasazením, ale bohužel jen s jedním gólem v základní části. V posledním utkání o umístění se nám podařilo vstřelit dvě branky a soupeřky do ničeho výraznějšího nepustit."