• WU11

• 24.05.2017

WU11: Třeboradice na Dukle

V neděli odehrál tým starší přípravky dívek zápas proti Třeboradicím. Utkání se překládalo ze soboty, kvůli atletickým závodům. Přesto se nakonec děvčata sešla k utkání a šla si zahrát proti klukům. Jak dopadla?

Dukla vs. Třeboradice

Po startu utkání hned kluci překvapili skvělou hrou. Dokázali kombinovat, hru přenášet a využívat plně svých rychlostních předpokladů. Od prvních minut bylo jasně, že holky budou muset v dnešním utkání vynaložit hodně úsilí. K překvapení všech však dokázali mimoni ze starší přípravky v první čtvrtině utkání uhrát remízu 2:2. Holky se pomalu, ale jistě těší na finálový turnaj dívčích přípravek, o kterém si v týmu všichni povídají. Zápasy jsou pro ně taková meta, kde ví, že se mohou zlepšit.

I proto vstup do druhé čtvrtiny byl nebojácný, dívky se snažily hráčům Třeboradic vyrovnat a to se jim opět povedlo. Dokázaly si opět několikrát skvěle nahrát a prodat jak individuální, tak týmové schopnosti. Stejně jako každý malý sportovec, i ony si vybírají slabší chvilky a pak je samozřejmě mrzí, že dostanou pár branek. Někdy mohou na hřišti nechat vše a stejně neubrání kluky, kteří toto utkání byli kvalitní.

Nakonec však utkání zakončily hráčky Dukly vítězstvím v poslední čtvrtině, všechny hráčky na hřišti bojovaly a prokazují zlepšení. Dnes je však třeba vyzdvihnout fotbalistky, které se blýskly hattrickem. Tři branky vstřelila Zuzka Mocová a Lenka Černá. Kluci vstřelili 11 branek. Spolu se střelkyněmi za celý tým odehrály dobré utkání Linda Synovcová, Isabela Minaříková, Saša Kolowrat, Maruška Šilhavá, Amálka Řeháková, Danča Nováková, Klára Smetanová. Děkujeme za pěknou reprezentaci a držíme palce i dále.

Jakub Kowolowski, trenér: „Velmi dobré utkání pro nás, kluci byli šikovní na míči a spolupráce jim nebyla cizí, holky tak musely podat další bojovný výkon. Je třeba s nimi již hrát více na tělo, soubojově, ale stále se jim dokáží vyrovnat v některých momentech utkání. Hráčky máme soutěživé, větší série obdržených branek je trochu sekne, ovšem vždy se dokáží znovu nabudit do dobrých výkonů. Poslední čtvrtina toho byla důkazem, žádná obdržená branka a několik pěkných akcí se nám povedlo dotáhnout do konce. Velmi chválím a užívám si zase jinou stránku fotbalu.“