• Klub

• 01.10.2013

Vyšla nová kniha: Legenda se vrátila

Legenda se vrátila, tak zní název nové knihy Aleše Pivody, která vznikla k 65. výročí Dukly Praha! Samotnou knihu dnes pokřtili bývalí, ale i současní hráči a funkcionáři fotbalové Dukly.

K 65. výročí armádního vrcholového sportu byla vydána kniha "Legenda se vrátila," která zahrnuje historii fotbalové Dukly od roku 1948 po současnost. Kniha popisuje fotbalová utkání, podstatné události v dávné i docela nedávné historii klubu a hodnocení jeho úspěchů i nezdarů. Kromě odehraných zápasů a momentů z historie přináší kniha profily a rozhovory s bývalými hráči, trenéry, funkcionáři a dalšími významnými osobnostmi spojenými s naší Duklou.

"Po návratu Dukly Praha do profesionálního fotbalu v roce 2007 se zrodila myšlenka, aby taková významná událost byla zvěčněna vydáním knihy, která by vystihovala celou historii Dukly od roku 1948 až po ten postup do druhé ligy. Z toho vznikla knížka Dukla do toho. Ale uběhlo několik let a přišel za mnou pan Jícha a pověděl mi, že knížka už je zastaralá a když nyní hrajeme utkání, tak jí nemůžeme dát ani jako dárek, protože jsou tam věci neaktuální. Tak jsme se do toho pustili a napsali jsme knihu novou. A nyní jsme pokřtili ten výsledek a když se bude líbit, budu jenom rád. Rád bych poděkoval panu Jíchovi, který je opravdu perfekcionista a Jiřímu Blažkovi za jejich spolupráci, bez které by kniha nevznikla," uvedl autor knihy Aleš Pivoda.

A právě na dnešní den připadl slavnostní křest knihy ve VIP prostorách klubu, kde se sešly významné persony spojené s Duklou. Mezi nimi byl i muž, který současnou a minulou Duklu spojuje. Bývalý hráč a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. "Vždy, když vyjde nějaká taková kniha o historii klubu, tak je to signál o tom, že ten klub je neustále činný. A samozřejmě je dobré vždy zmapovat historii, obzvlášť když Dukla patří mezi nejslavnější kluby v historii české kopané. A je velice pěkné, když se při takové akci protne historie s přítomností. Je vidět, že i přes ty peripetie, které měla Dukla v určitém období, tak ti hráči, funkcionáři a další, kteří měli Duklu rádi, tak zůstali a při téhle příležitosti se všichni sešli a jsou rádi, že je tento klub znovu na cestě zpět k těm úspěšným časům," uvedl na adresu dnešního akce bývalý reprezentační hráč.

Knihu si už brzy budete moci koupit v našem e-shopu a ve fanshopu při domácích utkáních!