• Preview k zápasu

• 13.04.2018

V sobotu hostí Dukla Liberec

Slovan Liberec je dalším týmem, který Dukla přivítá doma na Julisce. Aktuálně třetímu týmu tabulky se po odchodu oblíbeného kouče Jindřicha Trpišovského dobře daří i pod novým trenérem Davidem Holoubkem.

Slovan Liberec z posledních tří zápasů dvakrát vyhrál (2:0 nad Brnem a 1:0 nad Slováckem) a jednou prohrál (v posledním kole podlehl 1:2 Teplicím). Zažívá povedené jaro a pravidelně boduje, od druhé Slavie ho navíc dělí jen tři body a Liberec tak může pomýšlet i na Ligu mistrů. Jasným střelcem číslo jedna je teprve dvacetiletý Matěj Pulkrab, který už dokázal nastřílet 8 branek, z toho 7 na jaře.

Podstatně hůř se daří Dukle, která na jaře vyhrála jen jednou, jinak má za sebou jednu remízu a pět porážek, tu poslední 0:3 schytala na Spartě. Pouze tříbodový náskok má Dukla na patnácté, sestupové místo, které obývá Zbrojovka Brno. Získat nějaké body proti rozjetému Slovanu Liberec bude nesmírně těžké, přesto je jasné, že Dukla prahne po vítězství. „Se Spartou se nám bodovat nepodařilo, máme před sebou tři zápasy, které jsou pro nás klíčové a s Libercem nemůžeme brát nic jiného než vítězství. Na to jsme se chtěli připravit a za tím v sobotu půjdeme,“ řekl trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Celkem 13 vzájemných zápasů odehrála Dukla s Libercem v novodobé historii. Bilance je vyrovnaná, Dukla má na kontě 5 výher, 3 remízy a 5 proher. Gólové skóre je 16:15 pro Duklu.

Hlavním rozhodčím sobotního zápasu bude Karel Hrubeš, asistovat mu budou Zdeněk Dobrovolný a Michal Pfeifer, čtvrtým rozhodčím bude Radek Dubravský. Delegáty zápasu budou JUDr. PhDr. Petr Mlsna, PhD., a Václav Hartman.

Poslední utkání soupeře

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:2 (0:0)

Branky: 56. Potočný (pen.) - 81. Žitný, 89. Vaněček.

FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančič (72. Bartl), Potočný (87. Malinský) - Pulkrab (81. Da Silva).

FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (C) - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček).

Poslední vzájemné utkání

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 25. a 76. Kerbr, 46. Graiciar.

FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Kerbr - Kulhánek, Breite - Ševčík, Bosančič (79. Vácha), Hybš (83. Voltr) - Potočný, Graiciar (76. Pulkrab).

FK Dukla Praha: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Holík (56. Koreš), Tetour - Schranz (82. Brandner), Holenda, Preisler (61. Djuranovič).