• Preview k zápasu

• 01.03.2018

V pátek večer na Bohemce

Po víkendu už by měly mrazy polevit, ještě před tím nás ale čeká jedno chladné kolo. V pátek od 20.15 hodin sehrajeme ve vršovickém Ďolíčku utkání proti Bohemians 1905. Zápas budete moct sledovat i na obrazovkách České televize.

Náš páteční soupeř se nachází na 7. místě tabulky, v sezoně už vybojoval 25 bodů. Tým pod vedením Martina Haška podával na podzim solidní výkony, na jaře mu zatím přistály na kontě 3 body za vítězství nad Zbrojovkou Brno. V posledním kole podlehl 0:1 vršovickému rivalovi Slavii. Zajímavostí je, že přes poměrně vysoké umístění v tabulce jsou v této sezoně klokani týmem s druhou nejhorší ofenzivou v lize, soupeřům nastříleli jen 16 gólů. Naopak dobré páté místo jim patří v defenzivě, inkasovali 15 gólů.

Dukla má na kontě 20 bodů a 19 vstřelených gólů, náleží jí 11. místo tabulky, na které se směrem dolů posunula po domácí prohře s Jabloncem. Trápí nás naopak defenziva – inkasovali jsme 31 gólů a v této ligové statistice jsme třetí nejhorší. Na jaře jsme získali jeden bod za remízu 1:1 ve Zlíně. "Bohemka udělala pokrok ve všech parametrech své hry. Je velmi kompaktní, pohyblivá, pokud dostane prostor, tak i nebezpečně zakombinuje. Každý zápas je těžký a v tak chladném počasí na těžkém terénu s ještě více nástrahami. Věřím, že navážeme spíše na výkon ze Zlína, dáme do zápasu srdce a zvládneme co nejlépe bodovat,“ říká trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Střetů Dukly s Bohemians proběhlo již 11. Dukla v nich čtyřikrát vyhrála, čtyřikrát remizovala a třikrát prohrála. Gólové skóre je 15:10 pro Duklu. Poslední vzájemný zápas skončil výhrou Dukly 2:0, trefili se Róbert Kovaľ a Zinedin Mustedanagič, ani jeden z nich už na jaře v našem kádru nepůsobí.

Páteční utkání povede hlavní rozhodčí Ondřej Berka s asistenty Jiřím Křížem a Vítem Melicharem, čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Pechanec. Jako delegáti jsou nominovaní JUDr. Petr Mlsna, PhD, a Michal Beneš.

Poslední utkání soupeře

SK Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45. Hušbauer.

SK Slavia Praha: Kolář - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (77. Sobol) - Souček - Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (79. Necid).

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Hašek, Jindřišek - Reiter (79. Záviška), Mašek (65. Kabajev), Vaníček (40. Bartek) - Nečas.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)

Branky: 23. Kovaľ, 84. Mustedanagič.

FK Dukla Praha: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bezpalec, Miloševič (85. Preisler), Tetour - Kovaľ (69. Mustedanagič), Holenda, Brandner (60. Schranz).

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd (72. Buchta), Kocič - Hašek, Švec - Reiter (78. Kuchta), Mašek (72. Nečas), Bartek - Kabajev.