• Klub

• 13.05.2016

Trenér Luboš Kozel končí svou cestu v FK Dukla Praha

Jednomu z nejúspěšnějších trenérů Dukly, Lubošovi Kozlovi, končí v červnu 2016 na Julisce smlouva a pro další sezonu se ji rozhodl neprodloužit. Končí tak jedna z ér Dukly, která ji dovedla zpět do první ligy a začíná nová, která na ni naváže.

Po téměř sedmi letech končí hlavní trenér A-mužstva. Luboš Kozel působí na lavičce Dukly od prosince 2009. Po sezoně a půl ji dovedl po sedmnácti letech zpět do první ligy a jeho jméno se tak trvale spojilo s její současnou prvoligovou existencí.

„Jméno trenéra Luboše Kozla je a vždy bude spojeno s významnou novou érou Dukly. Osobně jsem s ním prožil kus života ještě před příchodem nás obou do Dukly, vlastně jsem se s ním už jednou loučil, to když odcházel ze Slavie do Jablonce a potkáme-li se ještě někdy někde do třetice, bude mi radostí i ctí. Přeji mu mnoho úspěchů a za všechny v Dukle vyslovuji DÍKY,“ uvedl Michal Šrámek výkonný ředitel klubu.

Luboš Kozel začínal jako trenér u slávistické jednadvacítky, nejprve jako asistent, poté už jako hlavní trenér. První ligu poprvé okusil v Jablonci, ale po čtyřech měsících zamířil do sousedního Liberce, jako asistent trenéra Ladislava Škorpila. V prosinci 2009 ho jeho kroky zavedly do Dukly Praha, kde na postu hlavního trenéra koučoval 194 utkání.

Trenérská smlouva končí Lubošovi Kozlovi k 30.6. tohoto roku a Dukla Praha se s ním i jeho asistentem Janem Suchopárkem oficiálně rozloučí na prahu nové sezóny.