• U19

• 23.08.2016

Tomáš Lauko s reprezentací U18 vybojoval 2. místo na Turnaji Václava Ježka

23. ročník prestižního Turnaje Václava Ježka proběhl v minulém týdnu. Český výběr se v něm probojoval až do finále, kde nakonec nestačil na USA a obsadil druhou pozici. Na turnaji se představil v národních barvách hráč Dukly Praha, Tomáš Lauko.

Finálový zápas měl lépe rozehraný český tým. Brankou Lauricella šel do vedení, bohužel na konci poločasu Američani srovnali. Ve druhém poločase šlo gólem z penalty do vedení USA. Střelec první české branky vyrovnal, ale do konce poločasu USA přidalo ještě dva góly a český tým po porážce 2:4 skončil na stříbrné pozici.Tomáš Lauko odehrál na turnaji dvě ze čtyř utkání, včetně toho finálového.

Jak hodnotíš utkání s USA?

Ve finále jsme začali velice dobře a dostali jsme se do vedení, ale pak jsme dostali gól z první takové polo šance a to nás dost mrzelo. V druhé polovině Američané ukázali svoji individuální kvalitu a třemi góly po individuálních akcích rozhodli o zápase.

Byl to tvůj první turnaj, jak se cítíš v roli reprezentanta?

V roli reprezentanta se cítím hrdě. Dodává mi to sebevědomí, ale také mi to v zápasech ukazuje mé nedostatky a to mě motivuje, je odstranit.

Je rozdíl ve hře se zahraničními výběry oproti ligovým soupeřům?

V zápasech v reprezentaci je vše rychlejší a kvalitnější než v lize.