• A-tým

• 09.04.2018

Sobotní zápas proti Slovanu Liberec

Do konce soutěže zbývá 7 zápasů a ve hře je tedy ještě 21 bodů. O první trojici z nich se v sobotu utká Dukla s Libercem, který zavítá na Julisku v roli papírového favorita.

Slovan Liberec je zvláštním úkazem na české fotbalové mapě. Po úspěšných sezonách pořádá hromadné výprodeje svého kádru, během kterých proslavené fotbalisty nahradí mladíci, aby napřesrok opět útočili na příčky zajišťující pohárovou Evropu. Nejinak tomu je letos. Po loňském konečném devátém místě válčí Severočeši opět na špičce tabulky a pošilhávají dokonce po druhé příčce a vidině předkol nablýskané Ligy mistrů.

Liberec pod novým trenérem Davidem Holoubkem na jaře jede. V prvním kole sice nestačil na Spartu, v následujících pěti zápasech ale uhrál 11 bodů a nebýt prohry o minulém víkendu s Teplicemi, ztrácel by na druhou Slavii pouhý jeden bod. Právě porážka od teplických mrzí Slovan opravdu hodně, vždyť ještě v 80. minutě držel na domácím stadionu vedení 1:0, ale v poslední desetiminutovce přišel o všechny body. "Odehráli jsme špatné utkání od začátku do konce. I tak jsme se ujali vedení, ale neudrželi jsme ho. Možná je prohra krutá, možná by tomu slušela víc remíza, ale mám z utkání špatný dojem. Udělali jsme chybu při gólu na 1:1. Chtěli jsme ještě vyhrát, nechtěli jsme remizovat. Bod nic neřešil, doma chceme vyhrát. Šli jsme do možná mírného rizika. Mrzí nás to, chtěli jsme doma tři body a chtěli jsme potvrdit body ze Slovácka. Je vidět, že liga je hodně vyrovnaná, každý může prohrát s každým. Na začátku jarní sezony bych byl strašně spokojený, že budeme čtvrtí a budeme bojovat o poháry. S jídlem však roste chuť, chcete furt vyhrávat, " glosoval sobotní porážku liberecký kouč.

Jednoznačnou jarní star celé ligy je Matěj Pulkrab. Dvacetiletý útočník zapůjčený ze Sparty zasáhl na jaře do šesti utkání a nastřílel v nich úctyhodných sedm gólů. Formu má tedy dravý mladík opravdu fantastickou. Zatímco na podzim to ještě nebylo ono, na jaře se dokázal vypořádat s absencí útočného parťáka Martina Graiciara a zazářit naplno. Nyní celé lize dokazuje, že patří mezi špičkové talenty. „Jsem za to rád, ale nepropadám euforii, Párkrát jsem pomohl k bodům, což je úžasné,“ skromně ohodnotil své jarní počiny útočník s číslem 18. Otázkou zůstává, kde stráví následující ročník, neboť jeho domovský klub Sparta bude pravděpodobně chtít využít jeho fazóny také ve svůj prospěch.

V novodobé dukelské historii mají oba týmy zcela vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Jak Dukla, tak Liberec si připsaly každý po pěti vítězstvích a třikrát se rozešly po nerozhodném výsledku. Nejlepším střelcem dosavadních střetnutí je v současnosti sparťanský kapitán Josef Šural, který se trefil pětkrát.

Dukla má za sebou malé pražské derby proti Spartě, ve kterém jí v Generali Areně podlehla 0:3. Vzhledem k výkonu je třígólový rozdíl ve skóre možná až příliš krutým výsledkem, protože si hráči ve žlutém vytvořili v sobotním odpoledni nejednu zajímavou příležitost ke vstřelení branky a zdramatizování utkání.

Dukla čeká na vítězství nad Libercem od 16. února 2016. O neprotahování této série se budou snažit fotbalisté dejvického týmu všemi silami. Případný tříbodový profit by byl více než vítaný.