• Klub

• 25.07.2017

Předsezónní tisková konference

Předsezónní tisková konference proběhla v útrobách stadionu na Julisce. Zúčastnil se jí předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner, výkonný ředitel Ing. Michal Šrámek, trenér Mgr. Jaroslav Hynek a kapitán týmu Marek Hanousek.

Bohumil Paukner hovořil o cílech do budoucí sezony.„Naším cílem do sezóny 2017/2018 je umístit se lépe než v sezóně minulé. Myslím si, že cíl je to náročný, protože musím vzít v úvahu fluktuaci v mužstvu, která probíhala celý minulý rok, a také nyní v létě odešlo sedm hráčů.“

Michal Šrámek zdůraznil dlouhodobou koncepci klubu. „Neodkloňujeme se od koncepce rodinného klubu, což platí nejen u prvního týmu, ale i u všech mládežnických výběrů. V tom, co jsme započali před lety, budeme nadále pokračovat.“ Výkonný ředitel klubu zmínil podstatnou změnu tréninkového centra. Každodenní příprava prvního týmu se přesunula z Roudnice nad Labem do pražských Satalic.„V Satalicích jsme vytvořili velmi dobré zázemí pro přípravu a kvalitní trénink našich hráčů.“

Trenér Jaroslav Hynek hodnotil příchody hráčů během letního přestupového období. „Zásah do sestavy byl velký, na což jsme museli reagovat příchodem hráčů, od kterých víme, co čekat. U všech je potřeba zapracovat je do našeho systému, který je poměrně specifický, především u středních obránců, kteří u nás hrají na větší riziko.“

Marek Hanousek hodnotil svým pohledem průběh přípravy. „Musím říct, že pro mě osobně je velmi zajímavá konfrontace s německými týmy. I když naši soupeři byli z nižších soutěží, než je první Bundesliga, jejich kvalita byla dost dobrá a srovnatelná s naší ligou. Rizespor nás v generálce prověřil velmi dobře a možná i poukázal na některé nedostatky, na kterých musíme ještě zapracovat.“