• 30.10.2017

Před pauzou proti Karviné

O prvním listopadovém víkendu zavítá na Julisku soupeř z daleka. Až ze Slezska přijede tým Karviné a jako poslední ligový soupeř před reprezentační přestávkou se pokusí obrat domácí Duklu o body.

Právě body jsou v letošním ročníku pro tým z hornického města silně úzkoprofilovým zbožím. Zatímco vloni měli karvinští na svém kontě po dvanáctém kole 17 uhraných bodů, letos to ve stejné fázi soutěže není ani polovina. Osm získaných bodů stačí na 14. místo pouze s jednobodovým náskokem na poslední, tedy šestnáctou, Vysočinu Jihlava. To, že druhá prvoligová sezóna bývá nejdůležitější a nejsložitější z pohledu nováčka, se na letošním příkladu Karviné ukazuje v plné síle.

V minulém kole dokázali Slezané na svém stadionu potrápit suveréna letošní HET ligy, plzeňskou Viktorii. Po boji však nakonec padli 1:3 a nedokázali tak přerušit rekordní západočeskou sérii bez bodové ztráty.„Rozhodla první půle, kde jsme udělali dvě individuální chyby. Hlavně ta druhá byla fatální. Ve druhé půli jsme se dostali zpět do utkání, dostali Plzeň pod tlak, ale druhá branka z naší strany už nepřišla,“ mrzelo karvinského trenéra Webera bezprostředně po utkání. Domácí také cítili křivdu, kterou způsobil velmi přísně odpískaný faul a následně neuznaná vyrovnávací branka na 2:2. „Viděl jsem, že balon jde na zadní tyč, tak jsem prostě odskočil, abych si na něj mohl naskočit. To je podle mě normální věc. Abych se dostal na balon, tak jsme s Limbou samozřejmě byli v kontaktu, ale že by to byl nějaký velký faul? Ostatně ten zápas byl v televizi, tak ať to tam posoudí. Ale co si budeme povídat, ve středu o tom už nikdo neví,“ smutně pokrčil rameny karvinský Tomáš Wágner.

Dukla ale také neprožívá bodově bohaté období. Poslední vítězství se datuje až do 15. září, kdy na domácím stadionu porazila ostravský Baník. Od té doby třikrát remizovala a dvakrát prohrála. Navíc vyvstal problém s gólovou potencí, protože ve zmiňovaných pěti zápasech se svěřencům Jaroslava Hynka podařilo vstřelit jen jednu branku.

Naposledy cestovala Dukla do Brna, odkud si na jaře odvezla bod po bezgólové remíze a stejný scénář se odehrál i o půl roku později. „Hlavně v prvním poločase jsme nebyli úplně připraveni k jednoduchému, soubojovému a dlouhému fotbalu. K tomu přispělo i hřiště - hodně vysoká tráva a nerovný měkký terén, nesedlo nám to a než jsme si zvykli na styl fotbalu, všechny dlouhé balony měl soupeř. Zbrojovka si vytvořila tři nebo čtyři situace, které mohla zvládnout, ale Filip Rada nás výborně podržel a mohli jsme být rádi, že jsme první poločas zvládli s nulou. Do druhého poločasu se hra vyrovnala, hrálo se nahoru dolů a šance byly na obou stranách, my jednoznačně ten bod dnes musíme vzít. Zbrojovka byla ve všech věcech aktivnější, vytvořila si spoustu standardních situací, v těch jsme ale obstáli a za to musím kluky pochválit. Nám se všechny standardky podařilo uskákat, i když má Zbrojovka převahu výškovou i v důrazu,“ hodnotil jednobodový zisk trenér Jaroslav Hynek.

Hloubání nad vzájemnými statistikami nemá v případě sobotních soupeřů příliš velký význam, neboť je tvoří pouze dvě utkání z minulého ročníku. Na venkovním hřišti tehdy Dukla podlehla 1:2 a na Julisce se oba týmy rozešly po remíze 0:0.

Stejně jako v minulých utkáních, tak i v tom proti Karviné bude Dukla spoléhat na domácí prostředí, o které se v aktuální sezóně může výrazně opřít. Vítězství před reprezentační pauzou by týmu dodalo potřebný klid do závěrečné části podzimu. Úkol bodovat naplno tak zní zcela jasně!