• Preview k zápasu

• 16.11.2017

Poslední venkovní zápas roku na Slavii

Den po významném státním svátku, kterým si připomínáme začátek Sametové revoluce a boj za svobodu a demokracii – 18. listopadu od 18.00 hodin – odehrají naši fotbalisté poslední venkovní zápas podzimní části. V Edenu se postaví obhájci titulu Slavii.

Mistr minulého ligového ročníku je po třinácti kolech na 3. místě tabulky, na suverénně vedoucí Plzeň ztrácí už 14 bodů, což je rozhodně za očekáváním vršovického klubu. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík již dokonce na svém twitteru pogratuloval Viktorii Plzeň k titulu, což svědčí o tom, že se zázrakem už v Edenu nepočítají. V posledním zápase Slavia podlehla právě Plzni, to ale rozhodně neznamená, že to bude mít Dukla v sobotu snadné. Obrovská hráčská kvalita, výborná fanouškovská základna a celkem devatenáct vstřelených gólů, to je současná Slavia.

Dukla si v reprezentační pauze zastřílela, když v přátelském zápase přehrála 5:3 druholigový tým FK Olympia. V posledním ligovém zápase náš tým dokázal s Karvinou otočit ze stavu 0:2 na konečnou výhru 3:2, nějaké body bychom si rádi přivezli i z Edenu, to ale vůbec nebude snadné. „Médii jdou názory, že Slavia není v ideálním rozpoložení, nicméně jejich realizační tým je natolik zkušený, aby dokázal mužstvo vyburcovat a srovnat, aby šlo za vítězstvím. Slavia bude chtít jít do pohárového zápasu v pohodě, proto si myslím, že budou velmi dobře připraveni i na nás. Zaznamenali jsme také informace o příchodu Jana Nezmara jakožto nového sportovního ředitele Slavie. Myslím ale, že právě teď to ještě Slavii tolik neovlivní. Honza byl vždy silný ve fázi, kdy se sháněli hráči, bude to u něj také o určité adaptaci a soužití s klubem,“ říká o Slavii trenér našeho A týmu Jaroslav Hynek.

Dukla sehrála se Slavií celkem 12 ligových zápasů, na naše konto nespadá ani jedna výhra. Se Slavií jsme sedmkrát remizovali a pětkrát prohráli. Gólové skóre je 13:7 pro Slavii.

Výkop zápasu je naplánován na 18.00 hodin, řídit ho bude hlavní rozhodčí Pavel Královec a asistenti Martin Wilczek a Kamil Hájek, čtvrtým rozhodčím bude Karel Hrubeš. Jako delegáti jsou nominovaní Jaroslav Melichar a Václav Hartman.

Poslední utkání soupeře

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 79. Kolář

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava (84. Živulić), Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (C), Kopic – Krmenčík (88. Řezníček).

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu, Rotaň (71. Stoch) – Van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) – Škoda (C).

Poslední vzájemné utkání

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 2:2 (1:1)

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych (K), Lüftner, Deli, Bořil (66. Van Buren) – Ngadeu – Sýkora (59. Tecl), Hušbauer (84. Milan Škoda), Barák, Zmrhal – Mešanovič.

FK Dukla Praha: F. Rada – Juroška (82. Smejkal), Štetina, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (K), Daniel Tetour, Bezpalec (77. Edmond) – Olayinka, Holenda, Koreš (62. Bilovský).