PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Oba ženské týmy zahájily soustředění

31. 7. 2017 | Redakce

Oba ženské týmy zahájily soustředěníV neděli odpoledne zahájily oba ženské týmy soustředění v Chotýšanech, kam jezdíme každé léto před sezónou.

Hlavní trenér žen Jan Vetyška nám řekl: "Na soustředění jsme vyrazili čistě s úmysly pilovat souhru týmu v útočné fázi. Začali jsme u videa a nákresů, následně přenášíme mechanismy do tréninkové jednotky na hřišti. Bereme to tak, že děvčata jsou zde na dovolené a my jim ji zpříjemňujeme fotbalem. Snažíme se vyvážit osobní zábavu a fotbalové nácviky, aby odsud holky odjížděly plné sil a nadšení do fotbalu. Rozhodně se chceme vyvarovat přetížení organismu, v čemž nám trochu komplikuje situaci počasí. Naštěstí v Green Valley máme tradičně výborné zázemí včetně bazénu, který nyní opravdu přijde vhod."

Také k soustředění B týmu nám řekl pár slov trenér Jakub Kowolowski: „Jsem velmi rád, že můžeme společně trávit necelý týden v Chotýšanech, kde máme maximální servis. Během pobytu zde sehrajeme i jedno přátelské utkání s žáky z Benešova a po návratu nás čeká turnaj ve Rtyni proti Teplicím a Drážďanům. Potěšující informací pro mě je, že se tu protočí až téměř 30 hráček, které spolu stráví společný čas a týmová dynamika bude růst. Kromě 8 dorostenek, které v létě kádr doplnily, se k týmu připojily Feixová, Šefčíková, Králíčková, Koubová a Vytlačilová. Věřím, že na hřišti i v mimofotbalových aktivitách se hráčky poznají a budeme z toho těžit v dalším průběhu přípravy. Jediným mínusem jsou zranění, která náš tým v samotném úvodu provází, ať to jsou dlouhodobí marodi nebo lehká poranění, kvůli kterým pracují některé fotbalistky individuálně.“

P Tým Tým Z S B
6. Lokomotiva Brno H. H. 1 1:6 0
7. FC Slovan Liberec 1 0:6 0
8. FK Dukla Praha 1 0:10 0