• Články dorost

• 22.09.2014

Mladší dorostenci nestačili na Bohemians Praha 1905

Oba duely mladších dorostenců skončili vítězstvím pro hostující tým Bohemky. Sedmnáctka podlehla poměrem 1:3, šestnáctka poté 2:3. Rezerva staršího dorostu zvítězila nad Lokem Vltavín 7:0.

Česká liga dorostu U17+U16 skupina A

FK Dukla Praha U17 – Bohemians Praha 1905 U17 1:3 (1:0)

Branky: Greš.
FK Dukla Praha: Řepa - Vácha (61. Joun), Koubek (61. Barták), Šimek, Doležal - Tkachenko, Král, Kocourek - Greš (65. Vyleta), Vlček, Douděra.

Jan Skoupil: „Další mistrovský souboj přinesl celkem svižný fotbal z obou stran. Oba týmy se snažily hrát kombinačně a hra se tak přelévala na obě strany. Postupem času jsme drželi míč na svých kopačkách častěji my, ale soupeř byl také nebezpečný. První naše branka neplatila kvůli ofsajdu, ale chvíli před poločasem se nám podařilo Grešem vstřelit vedoucí gól. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že nás čeká těžká práce a soupeř nám nedá nic zadarmo. Ve třetí minutě však soupeř srovnává, kdy jsme si nepohlídali zpětný míč do našeho pokutového území a osamocený hráč pohodlně srovnal. Tento okamžik posadil hosty do sedla a začali být lepším týmem a jejich akce byly nebezpečnější. Do vedení jsme však mohli jít my, když jsme nastřelili břevno, ale následné dorážky k ničemu nevedly. Tak hosté udeřili podruhé, tradičně ze standardní situace, kdy nehlídaný hráč otočil skóre utkání. V závěrečných minutách se pak povedl hostům brejk do prázdně branky. Nutno říci, že v tomto utkání jsme nebyli lepším týmem. Velikou kaňkou na utkání jsou dvě vážnější zranění Jirky Doležala (koleno) a Martina Koubka (hlava), tímto jim přeji pevné zdraví a rychlý návrat na hřiště."

FK Dukla Praha U16 - Bohemians Praha 1905 U16 2:3 (1:2)

Branky: 16. Bažo (Mentberger), 78. Bažo (Mentberger, Janko).
FK Dukla Praha: Roub – Minařík, Kysela, Šmalcl, Mašek – Kott, Mentberger, Sejkora (58. Kubů) – Bažo, Janko, Lukeš (58. Hamborský).

Úvod patřil díky našim lehkovážnostem v rozehrávce Bohemians, kteří zahodili několik příležitostí. Postupem času jsme si i my vytvořili dobré šance a v 16. minutě jsme šli do vedení po chytrém lobu Baža po samostatném nájezdu z půlky. Klokanům se však podařilo díky dvěma standardním situacím do poločasu skóre otočit. Když pak přidali v 58. minutě třetí branku, nevypadalo to s námi dobře. Přes snahu jsme se do větších šancí nedostali. Dvě minuty před koncem sice Bažo dalším lobem á la Karel Poborský snížil na rozdíl jedné branky, k remíze už jsme se však nepropracovali.

Tomáš Kulvajt: „Individuální chyby v defenzívě a nedůslednost v bránění standardních situací nás stály lepší výsledek. Hlavně první poločas jsme zůstali herně za očekáváním a přes některé velmi slušné individuální výkony jsme jako celek proti bojovnému soupeři zápas nezvládli. Nyní jsou před námi dva zápasy proti pražským „S“, do kterých půjdeme s odhodláním ukázat kvalitu z úvodních kol."