• A-tým

• 05.02.2016

Michal Breznaník přichází do Dukly Praha

Po několikadenním jednání je jasno. Michal Breznaník, který strávil s týmem celé soustředění v Turecku a připsal si první branku v dresu Dukly, přichází na půlroční hostování s opcí.

"Jsme rádi, že můžeme na Julisce přivítat hráče s mezinárodními zkušenostmi. Michal Breznaník je univerzální hráč, který může nastupovat na levé straně obrany, jako křídelní útočník nebo ve středu hřiště," uvedl sportovní ředitel Günter Bittengel.

Michal Breznaník

Narozen: 16. prosince 1985
Ligová bilance CZ: 73 startů, 17 branek
Ligová bilance SK: 80 startů, 8 branek
Reprezentace A: 9 startů
Reprezentace U21: 7 startů

Mládežnickými týmy prošel v MFK Revúca a FO ŽP ŠPORT Podbrezová. Nejvyšší fotbalovou soutěž okusil v roce 2007 ve Slovanu Bratislava, kde startoval v 80 ligových zápasech a 2 utkáních v kvalifikaci Evropské ligy. V roce 2010 po něm sáhl severočeský klub Slovan Liberec, za který naskočil do 64 ligových utkání, zahrál si kvalifikaci o Ligu mistrů i Evropskou ligu.  Další Michalovy kroky vedly do ruského klubu Amkar Perm. V Premier lize odehrál 8 utkání. Posledním jeho zaměstnavatelem je AC Sparta Praha, odkud přišel do Dukly na půlroční hostování.