• Rozhovory

• 09.02.2016

Michal Breznaník: Herní styl Dukly by mi měl sedět

Třicetiletý univerzál začínal ve Slovanu Bratislava, odtud už vedly jeho kroky do Čech, kde prošel Libercem a Spartou. Dvě sezony strávil v ruském Amkar Perm. Slovenský reprezentant má v české lize 73 startů a vstřelil 17 branek.

Do tréninku jsi se s Duklou zapojil těsně před soustředěním. Měl jsi i jiné nabídky?
Měl jsem i jiné možnosti, ale Dukla je zajímavý klub, má dobrý herní styl, který by mi měl sedět. Proto jsem nakonec zvolil Duklu.

Nejsi tu sice nejdéle, ale jak se ti tu zatím líbí?
Dukla je rodinný klub, je tu výborný kolektiv, zatím se tu cítím dobře. Doufám, že budeme vyhrávat a bude se to stupňovat.

Jak tě přijala kabina?
Dobře, jsou tam Slováci, většinu hráčů z kabiny znám, takže super, zapadl jsem.

Jaké budou cíle pro tuto část sezony?
Myslím, že Dukla patří výš, než je jedenácté místo, takže doufám, že na konci ligy budeme nejhůře na 6. místě. Budeme na tom muset zamakat, lehké to nebude.

Ve své premiéře za Duklu si dal branku, to určitě pro psychiku není špatné?
Určitě to na psychiku pomůže. Utkání nakonec skončilo 1:1, ale mohli jsme vyhrát. Doufám, že to bude pokračovat v lize.

V celé zimní přestávce Dukla neměla přemožitele, čím to bylo?
Vyvarovali jsme se některých laciných chyb, soupeři měli šance, ale góly nedávali, což je dobré. V lize si musíme dát pozor, abychom nedostávali góly. Dávat je umíme, mužstvo je výborné směrem dopředu.

Přišel jsi jako posila do útoku, budou se od tebe góly očekávat, cítíš nějaký tlak?
Určitě se bude čekat, že budu dávat góly. Dostal jsem šanci tady hrát, takže se ji budu snažit splatit a nezklamat trenéra ani mužstvo.

První kolo hrajete proti Liberci, kde jsi působil. Bude to pro tebe v něčem speciální?
Bude to zajímavý zápas. Ale už jsem proti nim hrál za Spartu, takže to pro mě nebude nějak specifické utkání.

Na Duklu v porovnání se Spartou chodí úplně jiný počet fanoušků, nebudou ti chybět?
Diváci budou chybět, ale s tím se nedá nic dělat, snad budeme vyhrávat a oni přijdou.