• A-tým

• 08.09.2017

Mario Holek posílí obranu Dukly

Na závěr přestupového období přivedla Dukla ještě jednu posilu do svých řad: obranu přichází doplnit Mario Holek, který bude v klubu na půlročním hostování ze Sparty.

Třicetiletý stoper, který působil ve Spartě v posledních šesti sezonách, podepsal s Duklou dnes v ranních hodinách, aby se ihned po podpisu mohl přesunout do Satalic na dopolední trénink A týmu. V posledních letech patřil Holek k nejlepším obráncům v lize s vysokou procentuální úspěšností přihrávek.

Nový trenér Sparty Andrea Stramaccioni přišel do Sparty s novou koncepcí a na konci června oznámil Holkovi, že s ním do kádru nepočítá, ten si tak začal hledat nové angažmá. Našel ho právě na Julisce.

„Přihází k nám velice zkušený a vyzrálý ligový hráč, který prošel nejlepším klubem v České republice, Spartou. Jeho zkušenosti by měly pomoci ke stabilizaci v nové sezoně hodně obměněného kádru Dukly Praha,“ řekl o Holkově příchodu sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Mario Holek

Narozen: 28. 10. 1986

HET liga: 191 startů I 6 gólů I 5 asistencí

"Věřím, že se mi zde podaří dostat do formy a pomůžu k dobré hře i výsledkům. Dukla je známá svým specifickým stylem a výstavbou hry od obránců. Bude to pro mě určitá změna, na kterou se ale hodně těším. Jsem rád, že tady můžu být," dodal Mario Holek.