• Stará garda

• 09.12.2016

Legendy Dukly oslavily svá jubilea

Každý rok zakončuje ASC Dukla oslavou jubileí sportovních legend Dukly. Letos připadl na tyto oslavy 7. prosinec 2016.

Ve středu se sešlo celkem 50 jubilantů a dalších třicet osobností armádního sportu v Kongresovém sálu Domu armády Praha.

Všem pozvaným gratulovali a poděkovali za jejich významný podíl na úspěších armádní sportovní reprezentace náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář, náměstek ministra Tomáš Kuchta, ředitel Armádního sportovního centra Dukla plukovník Jaroslav Priščák, generálmajor Jan Kaše a další vzácní hosté.

Mezi jubilanty, z řad fotbalu, patřili bývalí hráči Dukly Praha Oldřich ROTT, Dušan HERDA, Josef JELÍNEK a Ivo URBAN a bývalý předseda fotbalového oddílu PhDr. Jiří STEJSKAL.

Zleva: Ing. Michal Šrámek (výkonný ředitel a člen představenstva FK DUKLA Praha a. s., Oldřich Rott (jubilant - fotbal), Dušan Herda (jubilant - fotbal), Josef Jelínek (jubilant - fotbal), PhDr. Jiří Stejskal (jubilant - fotbal), Ivo Urban (jubilant - fotbal), Vojtěch Mareš (jubilant - házená), Jan Klapáč (jubilant - lední hokej).

Oldřich Rott, nar. 26. května 1951

Středopolař, útočník, do Dukly Praha nastoupil na vojenskou základní službu v roce 1973 a v armádním mužstvu zůstal deset ligových sezon, byl autorem 46 branek. Třikrát reprezentoval (1978-1979), zúčastnil se OH v Moskvě 1980, kde národní tým získal zlaté medaile, s Duklou mistr ligy 1977, 1979, 1982 a vítěz Československého poháru 1981 a 1983.

Dušan Herda, nar. 15. července 1951

V Dukle Praha kopal v letech 1980-1982. V dresu ČR mistrem Evropy do 23 let v roce 1972, byl také členem širšího kádru mistrů Evropy v roce 1976. V čs. reprezentaci nastoupil ve dvou utkáních v roce 1972.

Josef Jelínek, nar. 9. ledna 1941

Devět sezon oblékal dres tehdy bezkonkurenční pražské Dukly, se kterou vybojoval pět ligových titulů. Za svou kariéru odehrál celkem 179 ligových zápasů, ve kterých dal 43 gólů a deset reprezentačních utkání v nichž skóroval dvakrát. Člen legendárního reprezentačního týmu, který na mistrovství světa v Chile v roce 1962 vybojoval stříbrné medaile.

PhDr. Jiří Stejskal, nar. 10. února 1936

Předseda fotbalového oddílu v roce 1990.

Ivo Urban, nar. 7. května 1931

V říjnu 1952 narukoval na Strahov do tehdejšího fotbalového oddílu ATK. S ÚDA a pak s Duklou vybojoval šest titulů mistra Československa a k tomu i jedno prvenství v Československém poháru. Když pověsil fotbalovou kariéru na hřebík, stal se profesionálním novinářem a dlouhá léta stál v čele Klubu sportovních novinářů.