• 27.08.2017

Jakub Podaný: „Na Bohemku jsme byli dobře připravení“

Druhý domácí zápas, druhá výhra a druhé čisté konto. Po ne příliš povedeném vstupu do soutěže je tohle vítaný balzám na úvodní dvě porážky a 7 inkasovaných gólů v Plzni a Teplicích. Co na zlepšený výkon nejen v defenzivní fázi říká stálice levé strany obrany Jakub Podaný?

Podruhé v sezóně jsme odehráli zápas s čistým kontem, je tedy patrné určité zlepšení v tomhle ohledu?

Vzadu si věříme víc, než na začátku sezóny, kdy jsme dostali sedm gólů ve dvou zápasech. Dnešní čisté konto samozřejmě potěší. Bohemka hraje zajímavý fotbal, ale myslím si, že jsme na ně byli dobře připravení. Jsem rád, že nás nezaskočili ze žádné standardky, protože jsem viděl, že v minulém utkání tam dělali nějaké kulišárny a dnes je vymýšleli taky, tak jsem rád, že nás nezaskočili. Nula vzadu je určitě velmi pozitivní.

Ve druhém poločase jsme nechali Bohemku trochu hrát a čekali jsme především na brejky. Bylo to tak dopředu naplánované?

My jsme chtěli hrát ve druhé půli stejně aktivně, jako v první, protože když se zaleze do bloku, tak Bohemka má šikovné hráče na stranách, kteří umějí vyprodukovat dobré centry a Kabajev umí být nepříjemný uvnitř vápna. Nechtěli jsme až tak cuknout, ale chvíli se nám to po změně stran stalo, ale naštěstí z toho nic nebylo, přestože nějaké rohy a závary tam měli. Naopak naše kontry byly celkem účinné a je škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký gól, ale 2:0 je fajn.

Naši hru hodně oživil střídající Zizu, který se navíc i gólově prosadil. Jak jsi viděl situaci před druhým gólem?

Byl to pěkný fotbalový moment. Ani nevím, jak se tam mohl takhle ocitnout sám, aniž by to byl ofsajd. Asi se někdo zapomněl na druhé straně. Bylo to fakt pěkné, hezky brankáře přehodil. Pak měl ještě jednu šanci, kdy mu to brankář vytáhnul. Takže Zizu tam přišel a uklidnil nás. Je to hráč s výjimečnou technikou, který umí s těmito situacemi naložit.