• Preview k zápasu

• 28.05.2015

Dukla zakončí sezonu na Bazalech

Poslední zápas v premiérovém ročníku SYNOT ligy čeká na hráče Dukly. Naše "A" mužstvo nastoupí v sobotu od 17:15 na Bazalech proti Baníku Ostrava. Zároveň se jedná o loučení slezského celku se svým domovským stánkem.

Baník Ostrava nezažívá dobrou sezonu, po 29 odehraných kolech je mužstvo ze slezské části Ostravy na 13. místě se 32 body. Skóre Baníku je 22:40. V posledním utkání prohrál Baník v Jablonci 4:0. Utkání na severu Čech zhodnotil trenér Ostravanů Petr Frňka pro oficiální web SYNOT ligy. "Prohráli jsme zaslouženě se soupeřem, který byl ve všech směrech lepší. V první půli jsme byli velmi pasivní. Možná to vypadalo, že jsme přijeli s defenzivní taktikou, ale není to pravda. Kluci se asi zalekli, nechali Jablonec hrát a v podstatě jsme si koledovali o to, že se něco stane. První gól jsme dostali v podstatě z nejméně pravděpodobné situace. Jablonec byl poctivý, měl větší kvalitu dopředu a vše rozhodl druhý gól, kdy jsme na polovině hřiště chybovali a z rychlého brejku inkasovali. Chtěli jsme lépe zvládat přechody od útoku, ale i když jsme balón získali, nahoru jsme se skoro nedostali. Chtěli jsme být odvážnější a měli jsme se dopouštět méně chyb," uvedl mladý trenér.

V kádru Baníku se mísí dravé a talentované mládí v podobě brankáře Jiřího Pavlenky či hráčů Michala Frydrycha nebo Daniela Holzera, ale trenér Frňka má k dispozici i zkušené hráče jako Davora Kukece, Vojtěcha Štěpána a samozřejmě největší hvězdu v kádru Baníku Milana Baroše. Mezi nejvyvažovanější hráče patří právě výše zmiňovaní Jiří Pavlenka, Michal Frydrych a Davor Kukec.

Jak vidí soupeře trenér Luboš Kozel? "Ostrava má mladé mužstvo, kterému občas schází zkušenosti, díky kterým některá utkání nezvládá. Ale co jsem měl možnost vidět, tak se snaží hrát ofenzivně a pokud nastoupí Milan Baroš, bude to pro ně další impulz utkání zvládnout. Navíc se loučí se stadionem, takže bude o motivaci postaráno. My chceme navázat na poslední vydařené utkání a rozloučit se se sezonou dobrým výsledkem."

S ostravským celkem máme v samostatné české soutěži mírně lepší bilanci. Z dosavadních deseti utkání Dukla zvítězila čtyřikrát, dvakrát remizovala a třikrát vyhrál Baník. Skóre ze vzájemných duelů je 12:13.

Přijeďte podpořit Duklu na poslední utkání letošního ročníku SYNOT ligy. Zápas začíná v sobotu 30. května od 17:15 hod.

Poslední utkání soupeře:
FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 41. a 75. Kopic, 33. Pernica, 68. Doležal.  Rozhodčí: Kocourek - D. Pospíšil, Ratajová. ŽK: Hübschman - Frydrych, Jirásek, Sivrič, Sukup. Diváci: 3 412.
FK Baumit Jablonec: Špit - Romera (59. Crnkič), Pernica, Beneš, F. Novák - Hübschman, M. Pospíšil - Masopust, Kopic, Mingazov (74. Čížek) - Doležal (78. Mihálik). Trenér: Šilhavý.
FC Baník Ostrava: Pavlenka - Vengřinek (59. Sukup), Frydrych, Kouřil, Helešic - Jirásek - Sivrič, Šichor (46. De Azevedo), Kukec, Foltyn - Šašinka (71. Pyclík). Trenér: Frňka.

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Ratajová. ŽK: Čajič, Matěj Hanousek - Stronati, Frydrych, Mensah, Baránek. Diváci: 2425.
FK Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Gedeon, Čajič - Berger (84. Hlinka), Krmenčík (78. Beauguel), Juroška (64. Mareš). Trenér: Kozel.
FC Baník Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Stronati, Baránek, Holzer - Štěpán (66. Kukec), Greguš, Lindpere (40. Mensah), De Azevedo - Svěrkoš (89. Byrtus) - Narh. Trenér: Svědík.