• 20.11.2014

Dukla vyzve Teplice

Populární teplická Stínadla budou hostit předposlední ligové kolo v roce 2014. V sobotu od 17 hod se utkáme se sedmým celkem SYNOT ligy.

Mužstvo FK Teplice se po 14 odehraných kolech nachází o jednu příčku za našim celkem. Na aktuální sedmé příčce mají tepličtí 18 bodů a bilanci čtyř výher, šesti remíz a čtyř proher. Skóre teplických je 23:18.

Žlutomodří získali z posledních třech zápasů pouhý bod, což je jistě pro ambiciózní celek ze severu Čech velmi málo. Jediný bod získali svěřenci Zdeňka Ščasného v Příbrami, kde remizovali 1:1. Sedmapadesátiletý trenér zhodnotil dělbu bodů pro oficiální web SYNOT ligy: "Po dvou zápasech, které nám nevyšly výsledkově, jsme uhráli bod, ale vstup do zápasu nebyl dobrý. Hráli jsme zakřiknutě, bez soubojů, nepodrželi jsme míč. Druhá půle se úplně otočila, dali jsme míč na zem, zlepšili jsme pohyb a začali jsme Příbram přehrávat. Pomohlo přesunutí hráčů v záloze. Klíčové ale bylo, že jsme domácím darovali v nastavení první půle branku. Jeden hráč má míč na noze, ale přihraje soupeři, druhý uklouzne. Tyhle chyby se nám opakují. Venku nám to nejde, nejsme schopní odehrát kvalitních 90 minut, chybí góly. V minulé sezoně jsme měli štěstí, teď nám chybí, což se projevuje v tabulce."

Teplice mají ve svém kádru vyváženou kombinaci zkušených a talentovaných hráčů, kteří jsou doplněni o zahraniční legionáře, kteří již delší dobu neodmyslitelně patří do základní sestavy. Plný počet minut po čtrnácti odehraných kolech mají na svém kontě Tomáš Grigar, David Jablonský a Jan Krob. Dále trenér Ščasný nejvíce spoléhá na Nivalda, Admira Ljevakoviče, Egona Vůcha, Franci Litsingiho či Milana Matulu. Teplice budou mít s velkou pravděpodobností dokonce dvojí zastoupení na Africkém poháru národů, kam se probojovalo Kongo (Litsingi) a Kapverdy (Nivaldo).

A jak vidí sobotního soupeře trenér Luboš Kozel? "Teplice aktuálně nejsou na vrcholu své formy, aspoň z pohledu výsledku, ale měly ambice nebo úvod ligy tak vypadal, že budou hrát výš. Nicméně to nemění nic na tom, že v Teplicích se vždy hraje těžce. Doma jsou silní, hlavně jejich ofenzivní síla, kde individuální kvalita hráčů je velmi vysoká, takže si s tím budeme muset poradit, pokud budeme chtít uspět. Myslím si, že slabinu budou mít vzadu, kde budou mít problémy se sestavením obrany, protože mají vykartované dva hráče a toho se budeme snažit využít."

S Teplicemi jsme v rámci české nejvyšší soutěže odehráli šest utkání, která skončila dvakrát výhrou Dukly, dvakrát remízou a dvakrát vyhrály Teplice. Skóre z těchto duelů je 9:8 a průměrná návštěvnost vzájemných zápasů je 4 758 diváků.

Přijeďte podpořit Duklu do Teplice. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.

Poslední utkání soupeře:
1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky: 45. Řezníček - 69. Jablonský. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Dobrovolný. ŽK: Krameš - Vondrášek, Jablonský. Diváci: 2 248.
Příbram: Boháč - Sus, Deli, Zápotočný, Neves - Hnaníček, Krameš - Pilík, Fillo (81. T. Krbeček), Zeman - Řezníček.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Jablonský, Krob - Takács, Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Mahmutovič (81. Kapolongo).

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - FK Teplice 3:1 (3:0)
Branky: 8. Mareš, 20. Pospěch, 39. Hlinka - 85. Hlinka (vlastní). Rozhodčí: Kovařík - Hájek, Kotík. ŽK: 43. Gedeon, 72. Berger, 84. Pospěch - 41. Krob, 49. Jindráček, 75. Hošek, 88. Vachoušek
Dukla: Rada – Božič (82. Ouedraogo), Vorel, Štetina, Mat. Hanousek - Hlinka, Berger (72. Engelmann), Gedeon (C), Kalouda, Mareš (86. Černý) - Pospěch.
Teplice: Grigar – Matula (C), Jablonský, Hošek, Krob – Litsingi, Ljevakovič, Ramos (46. Vachoušek), Nivaldo – Bratanovič (70. Vůch), Salami (46. Jindráček).