• Hemojunior

• 25.09.2017

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnujeme domácí utkání se Spartou. Před výkopem 9. kola děti z Hemojunioru doprovodí hráče na trávník a užijí si tak zblízka atmosféru ligového zápasu, na stadionu proběhne charitativní prodej perníčků, organizaci také věnujeme částku z každé prodané vstupenky.

V České republice je nyní kolem 220 dětských hemofiliků, touto nemocí trpí výhradně chlapci. Kvůli častému samovolnému krvácení kloubů, které je velmi bolestivé a dá se zastavit pouze podáním nitrožilního léku, děti s hemofilií nemohou aktivně sportovat. V sobotu 30. září si budou moci fotbalový zápas užít alespoň zprostředkovaně – v hledišti Julisky i na trávníku, kam doprovodí hráče Dukly a Sparty.

Během jednoho zářijového odpoledne přivítali hráči A týmu Dukly Jakub Podaný a Branislav Miloševič děti ze sdružení Hemojunior na Julisce, vymysleli pro ně jednoduché hry s míčem, ukázali jim kabinu a zázemí A týmu, odpověděli na všechny zvídavé dotazy a prokázali, že to s dětmi opravdu umí. Během návštěvy vznikl videospot, kterým hráči zvou fanoušky k návštěvě utkání a podpoře Hemojunioru (k shlédnutí zde).

Klub přispěje Hemojunioru částkou z každé prodané vstupenky na zápas se Spartou, fanoušci budou moct během utkání pomoci také zakoupením perníčků s logem Dukly či Sparty nebo odesláním libovolné částky na účet 223606296/0600. Cílem je zafinancovat dětem ozdravný pobyt u moře – na častým krvácením opotřebené klouby příznivě působí právě slaná mořská voda.