• A-tým

• 26.08.2016

Derby se Spartou v neděli od pěti!

Jak už bylo řečeno, náš nadcházející soupeř prošel během letní přestávky těmito změnami. Do Itálie zamířil Krejčí se Schickem a v posledních dnech se k odchodům přidal i trucující příběh Tiémoka Konatého.

Směrem do Sparty naopak zamířili navrátilec a zároveň reprezentant Michal Kadlec, baníkovský talent Daniel Holzer a před pár dny náš starý známý Vjačeslav Karavajev.

Sparta má díky účasti v evropských pohárech v probíhající sezoně odehraných více soutěžních zápasů. Právě včera odehrála jeden z těch klíčových, kdy přes dvougólové manko porazila dánský klub Sönderjysk 3:2 a postoupila do základní skupiny Evropské ligy. Páteční los ji přisoudil týmy: Inter Milán, Southampton a izraelský Hapoel Beer Ševa.

Co se týká ligových střetnutí, tak se Letenští postupně utkali se Slováckem, Teplicemi, Bohemians a Jabloncem s bilancí třech vítězství a jedné remízy.

Ze vzájemných utkání máme jistě ve velmi živé paměti jarní souboj na Julisce s podivně hořkým závěrem, po kterém odešla Dukla poražena 1:2. V minulosti však dukláci ukázali, že v domácím prostředí dokážou Spartu více než potrápit a nejednou jí obrali o body. Za připomenutí především stojí přesně dva roky stará jednogólová výhra, kterou svým gólem zařídil Tomáš Berger.

A jaký průběh bude mít podle trenéra Šilhavého právě nedělní střetnutí? "Věřím, že podobný. Sparta sice bude v roli favorita, ale ve čtvrtek hrála pohárové utkání a může jej mít v nohách. Toho chceme využít. Nás sice v posledním kole trápila produktivita, ale věřím, že herně jsme na velmi dobré úrovni a že v neděli minimálně napodobíme naše předešlé vzájemné domácí zápasy."

Nedělní podvečer na Julisce tak slibuje skvělou atmosféru, takže vás všechny čekáme v 17,00 hodin na stadionu Juliska. Informace k organizaci zde.

Poslední utkání soupeře

AC Sparta Praha - FK Jablonec 3:0 (0:0)

Branky: 70. a 83. Lafata, 75. Pulkrab.
Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Morusch.
ŽK: Holek, Čermák, Lafata - Kubista, Mihálik.
Diváci: 8 336.
AC Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Holek, Kadlec, Costa - Šural, Vácha, Dočkal (71. Frýdek), Čermák (46. Pulkrab), Holzer (59. Juliš) - Lafata. Trenér: Ščasný.

FK Jablonec: Hrubý - Kubista, Pernica, Kouřil, Hanousek - Bazal (60. Končal), Hübschman, Pospíšil, Trávník (90. Díl), Mihálik (68. Štěpánek) - Wágner. Trenér: Frťala.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 1:2 (1:0)

Branky: 34. Daniel Tetour - 88. Juliš, 90.+6 Dočkal z pen.
Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Pochylý.
ŽK: Vrzal - Lafata, Dočkal.
ČK: 90.+2 Rada (Dukla).
Diváci: 5 762.

FK Dukla Praha: Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (85. Smejkal) - Néstor, Mareš (79. Beauguel), Manzia (69. Čajič). Trenér: Kozel.

AC Sparta Praha: Bičík - Brabec, Kováč (70. Jiráček), Costa - Vácha (62. Fatai) - Mareček, Dočkal, Frýdek, Krejčí - Lafata, Juliš. Trenér: Ščasný.